Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Akne Tedavisi

Akne Tedavisi

Akne Nedir?

Gençlerde sıkça karşılaştığımız cilt hastalıklardan biri de akne yani bildiğimiz adıyla sivilcedir. Bir deri hastalığı olarak nitelendirilen akne, cilt tabakasında oluşan aşırı yağlanma sonucu yağ bezlerinin tıkanması ve yağ bezlerinin salgılamış olduğu sebum yani yağın dışarı atılamaması sonucunda oluşmaktadır.

Akne problemi genel olarak yüz bölgesinde daha yaygın bir şekilde görülürken, sırt, omuz, kol üstü ve boyun gibi bölgelerde oluşabilmektedir. Akneler cilt üzerinde kızarık, şiş ve irinli bir biçimde görülüyorsa nodül, siyah nokta şeklinde oluşmuş ise komedon olarak adlandırılmaktadır.

Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne oluşumu her kişide farklılık göstermektedir. Akne Tedavisinde amaç ise cilt üzerinde oluşmuş nodül veya komedonların gerilemesi sağlamak ve izleri yok etmektir. Fakat akne tedavisinde tedavi yöntemi kişide oluşan rahatsızlığın şiddeti, hastanın yaşı ve aknelerin oluşum alanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra akne oluşumuna neden olan faktörleri belirleyerek tedaviyi planlamak, başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Kliniğimizde akne tedavisinde sıklıkla tercih ettiğimiz yöntemlerden biri de Lazerle Akne Tedavisi yöntemidir. Cilt üzerinde oluşan aknelerin ve akne izlerinin tedavisi, uygun tedavi yöntemini belirleyebilmek için, kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak tedavi planlamanızı yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Lazerle Akne Tedavisi Fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
Lazerle Sivilce İzi Tedavisi sivilcelerin neden olduğu lekelerin lazer ışınıyla ortadan kaldırılmasına sağlamak amacıyla uygulanan bir cilt tedavisidir.

Lazerle Akne Tedavisi

Cilt üzerinde oluşan aknelerin kontrol altına alınarak ilerlemesini önleyen ve akne izlerinde de etkili olan yöntemlerden biri Lazerle Akne Tedavisi uygulamasıdır. Lazerle akne tedavisinde ilk adım, akneye neden olan bakterilerin lazer ışınları aracılığıyla yok edilmesidir. Bakterilerin yok olmasıyla birlikte akneyle birlikte oluşan izler ve kızarıklıklarda yok olacaktır.

Lazer Tedavisi ile birlikte cilt üzerindeki gözenekler kapanırken, cildin yağlılık oranı da düzenlenmiş olacaktır. Lazerle akne tedavisi sırasında akneye neden olan bakteriler ciltten tamamen uzaklaştırılarak, yağ üreten bezlerin azalması sağlanmaktadır.

Lazerle Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

Akne Tedavisi  içerisinde uygulamış olduğumuz Lazerle akne tedavisi yönteminde, işleme başlamadan önce cildin iyi bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Lazer ışınlar temiz bir ciltte daha çok etki etmekte ve başarılı olmaktadır. Temizlenen cilde lazer atımları yapılarak akneli bölgelerin kurutulması sağlanır. Lazerle akne tedavisinin kaç seans yapılacağı, kişiden kişiye değişmektedir. Aknelerin yayılımı, bulunduğu bölge ve şiddeti seans süresini etkilemektedir. Genel olarak 4 ila 5 seans süren lazerle akne tedavisi yaklaşık olarak 30 dakikada tamamlanmaktadır.

Lazerle Akne Tedavisi ile  aknelerden ve var olan akne izlerinde kurtulmak mümkündür. Lazer tedavisinden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta cilde özne göstermek ve korumaktır. Yeniden akne oluşumun önüne geçmek için ise, beslenme şeklinde dikkat etmek gerekmektedir. Baharatlı ve aşırı yağ içeren besinlerden mümkün olduğunca uzak durmak, yeniden akne oluşumunun önüne geçmekte oldukça etkili olacaktır. Tedavi sonrasında cildi güneşten korumak ve düzenli olarak temizlemek dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Lazerle Akne Tedavisi Etkinliği

Diğer cilt rahatsızlıklarında olduğu gibi, tedavi öncesinde cildin analiz edilerek cildinize uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir. Lazerle akne tedavisi yöntemi ile cilt üzerinde var olan akne sorununda diğer yöntemlere nazaran hızlı bir iyileşme görülmektedir. Bunun yanı sıra diğer tedavi yöntemlerinde var olan uzun süre ilaç kullanımına gerek duymadan, olası yan etkilerinde önüne geçilmiş olunmaktadır.

Akne tedavisinde uygulamış olduğumuz Lazerle Akne Tedavisi için, kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak cilt analizinizi yaptırabilir ve size uygun tedavi yönteminin belirlenmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden de bizlere ulaşabilir, Akne Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Akne Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×