Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme 

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme 

Cerrahi işlem uygulanmadan yüzde bulunan kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek adına uygulanan teknikleri ameliyatsız cilt gençleştirme tekniği adını vermekteyiz. Günümüzde ilerleme kaydeden teknolojik araçlar sayesinde cilt bakım işlemleri daha hızlı ve daha kolay yöntemlerle uygulanır olmuştur. Artan anatomik bilgiler ve teknikler doğrultusunda hasta seçiminde ameliyat uygulanmadan en az ameliyat en az ameliyat uygulanmış gibi başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Üstelik kişi avantajlı teknikler sonucunda sosyal yaşantısına geri dönebilmektedir. Bunun yanı sıra uygulama sonrasında ameliyat için öne sürülen yan etkileri bu teknikler ortadan kaldırmakta. Üstelik yapılan uygulamaların hiçbiri genel anestezi gerektirmez. Uygulama sonrasında cilt altı dokuları ve cilt yapımı yenilenmeye dair tetik verdiğinden dolayı aynı zamanda yaşlanmaya karşı önlem alınmış da olur.

Lazerlift ile Yüz Gençleştirme

Cilt altı dokuları için oldukça etkili olan bu lazer sistemi cilt ve cilt altı dokularını ısıtarak  uygulanmaktadır. Kolajen ortalama olarak 60 derece ısıtıldığında kısalır ve cilt dokusu ısıtıldığı  için cilt  gerilir. Sonrasında meydana gelen kısalma işlemi için tekrar kolajen üretimi başlatılır. Böylelikle cilt üzerinde ve altında yenilenme gerçekleşmektedir. Gerçekleştirilen uygulamanın PRP lazerlift ve benzeri uygulamalarla  birlikte yapılması sonucunda ameliyatsız yüz germe işlemi uygulamasından alınan başarı sonucu ikiye katlanmaktadır.  Lazerlift  uygulaması sonucunda kişi normal yaşantısına dönebilir. Etkisi bir buçuk yıl süren uygulama 2 ile 4 seans arasında gerçekleştirilmektedir.

Fraksiyonel Radyofrekans Yüz Gençleştirme

İğnelerin mekanik etkisi sonucunda ve radyofrekans etkileri sonucunda mikroiğnemeli olarak uygulanan cilt gerilmektedir. Radyofrekans cildi sıkılaştırır ve uygulanan mikro  iğne teknikleri sayesinde gözenekler küçülmektedir. Cildin elastik kaybı nedeniyle sarkmaya eğimli olan cilt yapısında kırışıklıklar gidermekte ve gözenekler küçülmektedir. Cilt yapısında olan sivilce ve akne izleri ortalama olarak 3 seansta giderilmektedir. Uygulanan seans aralıkları 3 ile 5 hafta arasındadır. Yüz sarkma uygulamasında başarılı sonuç elde etmek için daha çok PRP ve lazerlift uygulamaları tercih edilir.

Dolgu ile Yüz Gençleştirme

Zaman içerisinde cilt altında zayıflama yağ ve kemik  kayıpları ile yüzde sarkma ve cilt gevşemesi meydana gelmektedir. Genellikle çene yanakları zayıf olan kişilerde  torbalanmaya eğilim, yanaklarda düzleşme, çöküklük, göz altı çukuru ve benzeri şikayetler gözlenmektedir. Dolgu uygulaması yanak ve gözaltı desteğini sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Aynı zamanda zaman içerisinde yanaklarda ve şakaklarda kemik kaybı veya   yağ kaybı gerçekleşmektedir. Bu durumda eksilen maddelerin yerine tekrar aynı maddeleri koymadan cilt yapısı aynı hacmi ulaşamaz. Yüzlü germekte olan yüz bağları ve cilt altı bağ dokusu dolgu uygulaması bir nevi lazerlift etkisi gösterir. Ameliyatsız yüz germe işleminde en iyi sonuçlar özellikle 40-45 yaş arası kişilere dolgu uygulamasında bulunarak alınmaktadır. Eğer dolgu uygulaması profesyonel kişilerce yapılırsa şişme yerine yüzde genç ve dinç bir ifade veren daralma ve toparlanma söz konusu olacaktır.

İple Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız uygulanan bir diğer yüz  germe uygulaması da iple yüz germe nedir zamanla vücuttan eriyip atılan ve kalıcı olarak uygulanan olmak üzere 2 farklı çeşit iple yüz germe uygulaması bulunmaktadır. Her ne kadar kalıcı ip uygulaması daha fazla etkiye sahip olsa da cerrahi bir müdahale kabul edilebilir şekilde olduğundan dolayı eriyip atılan ip uygulaması kalıcı ip uygulamasına göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu uygulama özellikle de alt yüzde çene hattının bozulduğu durumlarda veya aşırı büyük olmayan gıdılar da etkilidir. İple yüz germe işlemine ek olarak mikrofokuslu ultrason ve dolgu işlemleri de eklendiğinde yüz germe işlemi daha başarılı olmaktadır. İple yüz germe işlemi yağ dokusu az olan kişilere ve zayıf olan kişilere uygulanmaz. Daha çok iple yüz germe işleminin tercih edildiği alanlar yüz bölgesidir.

Yukarıda sıraladığımız yöntemler kapsamında dilerseniz ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarına tabi olabilirsiniz. Bu tekniklerin her biri profesyonel eller tarafından uygulandığında herhangi bir sorun veya sağlık problemi açığa çıkmamaktadır. Tabii olacağınız uygulamanın cilt probleminizi ortadan kaldıracağını göz önünde bulundurarak hekim seçiminizi doğru şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde cilt Üzerinizde kalıcı olarak hasara uğramış bir cilt yapısı ile karşılaşabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×