Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Ankara Lazerle Leke Tedavisi

Ankara Lazerle Leke Tedavisi

Cilt Lekesi Nedir?

Cilt üzerinde çeşitli nedenlerle oluşan, cilt renginden farklı bir renkte olan ve çeşitli büyüklüklerde görünen lekelere genel olarak cilt lekeleri denmektedir. Cilt lekeleri arasında oldukça farklı renkte ve boyutta lekelerin olması da mümkün olabilmektedir. Genel olarak cilt lekeleri cildi hassas olan ve güneş ışınlarına maruz kalan kişi  lerde görünmektedir. Cilt lekelerinin oldukça fazla türü olması ile birlikte bu türleri ayırt etmek de kliğimizde bulunan uzmanlar için pek zor olmamaktadır. Gerek tedavi tecrübesi gerekse teşhis ile ilgili yoğun tecrübesi olan ekibimiz sizin de mevcut sorunlarınızı tespit edebilecek ve başarılı bir şekilde tedavinizi uygulayacaktır.

Cilt Lekesi Ne Zaman Görülür?

Cilt lekelerinin göründüğü özel bir zaman yoktur. Yazın, kışın, sonbaharda ya da ilkbaharda her türlü cilt lekesi kişiler ile birlikte olabilir. Bunun için özel olarak ayrılmakta olunan özel bir gün veya zaman bulunmamaktadır. Ancak bazı cilt lekeleri çevresel faktörlere göre artıp azalış gösterebilmektedir. Ancak istatistikleri de inceleyecek olduğumuzda cilt lekelerinin en çok karşımıza geldiği zamanların yaz ayları olduğunu da açık bir şekilde görebilmekteyiz.

Yaz aylarında tatile giden ya da kısa kollu ve daha açık kıyafetler giymeyi tercih eden kişilerin vücudunda çok açık bir şekilde lekeler görülebilmektedir. Çünkü güneşin tepede olduğu ve ışınlarını dünyaya dik gelecek bir şekilde göndermiş olduğu yaz aylarında insanların cildi zarar görmekte ve cilt kendini korumak istemektedir. Kendini korumak isteyen cilt ise derinin üst bölümünü kalınlaştırmakta ve böyle bir çözüm olmaya çalışmaktadır. Cildin yapmış olduğu bu savunma da yeterli gelmeyince bu sefer cilt üzerinde kızarıklıklar ve yanmalar görülmekte, bu da kişiyi çok daha fazla rahatsız etmektedir. Kızarıklıklar kişinin cildinde hassas bir doku yapabileceği gibi kişinin cildinde görülen birçok hastalığında habercisi bu kızarıklıklar olabilmektedir. Bu nedenle güneşe çıkan her bireyin güneşten korunması ve dikkatli bir davranış içerisinde olması gerekmektedir.

Cilt Lekesi En Çok Kimlerde Görülür?

  • Cildi hassas olan kişilerde,
  • Geçmişte cilt hastalığı geçirmiş olan kişilerde,
  • Cilt üzerinde aktif enfeksiyonu olan kişilerde,
  • Cilt üzerinde kızarıklık ve yanma olan kişilerde,
  • 35-40 yaş ve üzeri kişilerde (çoğunlukla),
  • Güneşten korunmayan kişilerde (Güneş gözlüğü, güneş şapkası, açık renkli giyinmek, öğle saatlerinde dışarı çıkmamak, şemsiye kullanmak, solaryuma girmemek, bol su içmek gibi…)
  • Yeni doğum yapmış, gebelik riski taşıyan, kürtaj yapan kişilerde,
  • Diyabet hastası olan kişilerde (Aynı zamanda bu kişilerde görülen lekeler çok daha zor iyileşmektedir.)
  • Güneşten koruyan kremleri kullanmayan kişiler,
  • Kalitesiz ve sağlık bakanlığından onay almamış ilaç, krem ve malzemeleri kullanmakta olan kişilerde,

Cilt lekeleri ve cilt hastalıkları çok fazla görülmektedir. Kişinin kendine dikkat etmesi ve başarılı bir şekilde güneşten korunma yollarına uyum sağlaması gerekmektedir. Aksi takdirde böyle büyük sorunları yaşamaları ve bu sorunların sosyal hayatlarını etkileyebileceklerini unutmamak gerekmektedir. Ayrıca cilt lekeleri bulunan kişiler ne kadar erken bir şekilde kliğimize başvuru yaparlarsa tedavi de o kadar yüksek oranda geri dönüş ve başarılı sağlayabilecektir. Bu nedenle çevrenizde ya da bizzat kendi cildinizde cilt lekesi olan kişiler varsa mutlaka kliğimize yönlendirmeli ve uzman hekim ve sağlık personellerimiz ile iletişime geçirmeniz gerekmektedir. Önlem alınmayan ve tedavisi yapılmayan birçok cilt lekesi daha büyük hastalıklara sebep olabileceği gibi kanser gibi geri dönüşü çok zor olan hastalıklara da zemin hazırlayabilmektedir.

Cilt Lekesi Türleri Nelerdir?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişmekte olan birçok cilt lekesinin olduğunu sizlere daha önce de belirtmiştik. Belirli kategorilere ayrılarak incelenen cilt lekelerinin hepsine uygun tedavi kliniğimizde bulunmakta ve siz değerli hastalarımıza da sunulmaktadır. Sizlerde başarılı bir sonuç almak için kliniğimizi tercih edebilirsiniz.

Cilt Lekeleri Lazer İle Tedavi Etmek Mümkün Müdür?

Günümüz teknolojisinde yardımıyla kliniğimize başvuran birçok hastamıza lazer ve lazer türevi tedaviler uygulanmaktadır. Böylece hastalarımız diğer tedavi yöntemlerine göre çok daha az bir zaman kaybı ile başarılı sonuç alabilmektedir. Yapmış olduğumuz lazer tedavilerinde ağrı olmaması için lazer cihazlarımızı ayrı olarak geliştirdiğimizi ve Amerika birleşik devletleri başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden de çeşitli belgeler alan bir cihaz koleksiyonumuzun olduğunu da siz değerli hastalara söylemek isteriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×