Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Kadınların sık sık yakındığı problemlerden bir tanesi de tüylenme sorunudur. Bu durum kimi zaman hormonal dengelere bağlı olarak rahatsız edici bir düzeye ulaşmakta kimiz aman ise estetik görünüm açısından problem teşkil etmektedir. Bunun yanı sıra aşırı tüylenmenin sağlık ve psikolojik olarak da kişiyi etkilediğini söyleyebiliriz.

Öyle ki tüylenme problemi sonucunda en fazla etkileşimde olunan bölgeler koltuk altı ve genital yani bikini bölgesidir. Özellikle bizler için adeta yaz aylarında bir nevi can sıkıcı duruma dönüşen bu bölge oldukça hassas ve bu problemi daha sağlıklı nasıl giderebileceğimizi bulmakta bir başka sorun. Dediğimiz tam da bu anda bizlere son zamanların teknoloji alanında en sık rastlanılan alternatif uygulamalarından biri ile karşılaşmaktayız.

Bikini bölgeniz ve daha bir çok hassas vücut bölgenizde etkili sonuç elde etmek istiyorsanız Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptırma
BENZER TEDAVİLER
Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptırma
Genital Bölge Lazer Epilasyon genital bölge üçgenindeki kıl köklerini lazer ışınları ile tahrip ederek ortadan kaldıran oldukça güvenli bir uygulamadır.

Ankara Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon uygulaması açıklamamıza geçmeden önce bikini bölgesinin vücudumuzun hangi bölgesi olduğu açıklayalım. Bikini bölgesi olarak adlandırdığımız bölge iç çamaşırımızın yaklaşık olarak 1 ila 1-5 cm kadar iç kısımda kalan veyahut aynı ölçülerde tüylenme sorununa karşı dış kısımda kalan alandır. Yani bu noktaya bir nevi kasık bölgesi de diyebiliriz. Genital bölge ile bikini bölgesi lazer uygulaması karıştırılmamalıdır.

Bikini bölgesi epilasyon uygulaması için ilk olarak uygulamanın yapılacağı bölge muayene edilir. Muayene işlemi kapsamında cilt rengi, kıl yapısı inceliği kalınlığı vb özellikleri incelenir ve hormonal değerlerde göz önünde bulundurularak uygulamanın yapılacağına yada yapılmayacağına karar verilerek işleme başlanır.

Lazer epilasyon uygulamasında bulunulacak olan bölge yaklaşık olarak 1 ay öncesi itibari ile güneş ışınına veya solaryum benzeri alanlarda bronzluk gibi durumların söz konusu olmaması gerekmektedir. Çünkü bronzlaşma sağlanan alanlarda epilasyon uygulamasında bulunmak son derece risklidir. Bu şekilde yapılan uygulamalar sonrasında hem epilasyon işlemi başarılı olmamakta hem de uygulama cilt üzerinde lekelenmelere sebebiyet vermektedir. Eğer incelemeler sonucunda herhangi bir cilt kusurunuz çıkmaz ve 1 aylık ten rengi değişme ihtimali yok ise o vakit bikini bölgesi lazer epilasyon uygulamasına tabii olabilirsiniz.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Seans Süresi ve Sayıları

Kadınların aklında soru işareti bırakan bir diğer ayrıntı ise epilasyon uygulamasının kaç seans sürdüğüdür. Epilasyon bölgesi için uygulanan seans aralıkları tüylenmenin yoğunluğuna vb özelliklere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Lakin ortalama olarak en az 4 seans en fazla ise 7 seans sonrasında tüylenme hususunda olumlu sonuca ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz. Lazer epilasyon uygulamasında alınacak olan sonuçlar kişinin bireysel özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Lazer Epilasyon Sonrası Bikini Bölgesinde Görülen Etkiler

Lazer epilasyon uygulaması sonrasında bölgede cildin hassasiyetine bağlı olarak biraz kızarıklık ve benzeri etkiler söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra bölgeye uygulama esnasında atışlar yapılacağından dolayı aynı zamanda da bölgede uyuşukluk ve hissizleşme söz konusu olacaktır. Bu hissizleşme uygulama sonrasında kişinin cinsel hayatına çok fazla etki etmemektedir. Zaman içerisinde etkinin azalması ile hissizlik ortadan kaybolmaktadır.

Yumurtalık vb. bölgeler derinin çok çok altında olduğundan dolayı kişinin herhangi bir organı vb alan bu durumdan etkilenmemektedir. Çünkü lazer epilasyon uygulaması sadece ve sadece derinin üzerinden 1-2 cm kadar içeri girer sadece kıl köklerinin derinliği kadar girer ve bunu geçmez. Bunun sonucunda alana yayılan ısı dalgaları aracılığıyla kıl kökleri uyarılmış ve yakılmış olur. Herhangi bir etkileşim ve yan etkinin meydana gelmesi kişinin genital bölgesindeki organlara zarar vermesi ve benzeri durumların söz konusu olmayacağının bilincinde olunmalıdır.

Uygulama öncesinde muhakkak ki işinin ehli bir uzman bulunulmalı ve uygulama ile ilgili bilgi edinilmelidir. Bunun yanı sıra epilasyon uygulamasının yukarı da da belirttiğimiz üzere her yerde yapılamayacağı dikkate alınmalı ne evde böyle bir uygulamada bulunulabilir nede bu işi bilmeyen kişilerce sıradan güzellik merkezlerinde uygulamanın yapılması ve uygulama sonucunda sonucun başarılı olması beklenemez.

Güzellik uğruna mağduriyetlik yaşamamak adına her zaman işin işinin ehli uzmanları tercih ediniz. Aksi takdirde hem uygulama bölgesi hassasiyetliği hem de kişinin uygulama doz aşımını ayarlayamaması üzerine mağduriyetlik yaşayabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×