Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Bıyık Lazer Epilasyon

Bıyık Lazer Epilasyon

Bıyık Bölgesi Lazer Epilasyon Tedavisi

Yüzümüzde oluşan kılları kapatabilmemiz imkansızdır. Öyle ki makyaj uygulamasında da bulunsak yüzde bulunan kıllar kullanılan kozmetik ürünleri de bile hiç hoş olmayan görünüme sokacaktır. Yüzümüz bizler için bir nevi dışarıya yansıyan ayna demektir diyebiliriz. Özellikle çene ve bıyık bölgesi favori en çok dikkat çeken bölgelerden bir tanesidir.

Bıyık bölgesinde oluşan kıllanma kişide öz güven eksikliği oluşturmaktadır. Buna olanak olarak sağlanan bir uygulamada lazer epilasyon uygulamasıdır. Lazer epilasyon uygulaması sayesinde bir çok kadın istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Yüz bölgemiz bizler için en hassas bölgelerden bir tanesidir.

Öyle ki yüz bölgemize bir uygulamada bulunmadan önce çok temkinli davranmalı ve uygulama öncesinde yapılan cilt analizi sonuçlarını göz önünde bulundurarak uygulamanın yapılıp yapılmayacağına karar vermeliyiz. Lazer epilasyon uygulamaları teknolojinin de katkıları ile farklı farklı cihazlar ile kıl yapısına ve kişinin belirli özelliklerine göre uygulanabilmektedir.

Klasik olarak kullanılmakta olan epilasyon yöntemleri tıraş, iğle alma, ağda ve benzeri işlemler bir süre sonra cildinizi yıpratacak ve tahriş edecektir. Bunun yanı sıra şunu da söylemeliyiz ki uygulanan bu yöntemler zaman içinde cilt lekesi, iz ve yanıklara sebep olmaktadır. Lazer epilasyon uygulaması kalıcı bir uygulama olduğundan dolayı lazer epilasyon uygulaması sayesinde kıllardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
BENZER TEDAVİLER
Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma
Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma lazerin etkide bulunamadığı tüm alanlara etki ederek daha açık renkte ve daha ince kılları sarartan lazer epilasyon işlemidir.

Bıyık Bölgesinde Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bıyık bölgesinde bulunan tüyler çoğu kadının ortak sorunlarından bir tanesidir. En ince tüyler bile bu alanda en ufak ışık vurduğunda hemen gözle görülür şekilde belirmektedir. Bunun için lazer epilasyon uygulaması hem en konforlu hem de en kalıcı çözümü sunan epilasyon uygulaması olmaktadır.

Fotoepilasyon uygulaması bıyık bölgesi için tercih edilen tedavi uygulamasıdır. Bunun yanı sıra yüz bölgesi üzerinde en çok uygulanan işlem Diode lazer uygulamasıdır. Bıyık bölgesine lazer epilasyon uygulaması ortalama olarak 10 seans kadar sürmektedir. Bıyık bölgesine uygulanan lazer epilasyon uygulaması esnasında herhangi bir ağrı ve acı hissetmezsiniz. Bu bölgede uygulanan işlem için titiz bir çalışma gereklidir. Diğer bölgelere oranla bıyık bölgesi en hassas noktalardan bir tanesidir.

Erkeklerde ise sakal üzeri epilasyon uygulanmaktadır. Erkekler açısından sıkça karşılaşılan problemlerden bir tanesi de sakal görünümüdür. Düz ve biçime girmiş bir sakal yapısı oluşmadığı müddetçe oluşan sakallar kişinin hem cildini rahatsız edecek hem de hiç estetik durmayan bir görünümü açığa çıkaracaktır.

Tıpkı kadınlarında da bıyık bölgesinde olduğu üzere erkeklerinde sakal üzeri bölgede ortalama cilt yapısına göre 10 seans gerçekleştirilerek uygulamada bulunulur.

Bıyık Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

  • Lazer epilasyon uygulaması genel bölge olarak tercih edilen tek bir lazer epilasyon cihazı üzerinden işlem yapılmamaktadır. Öyle ki her bölgeye uygun farklı formlarda epilasyon cihazı bulunmaktadır. Bu hususta uygulamada bulunacak olan kişiye çok iş düşmekte. Öyle ki lazer epilasyon uygulaması öncesinde uygulamada bulunacak olunan bölge analiz edilmeli ve analiz çalışmaları içerisinde kişinin kıl rengi, ten rengi ve beraberindeki özelliklerde göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi takdirde yapılan uygulamadan başarılı sonuca ulaşılmaz.
  • Lazer epilasyon uygulama ön görülerin de de olduğu üzere eğer ki tüyleriniz açık renkte ise sadece biraz daha inceltme ve sarartma konusunda uygulamada bulunulmalı bunun dışında herhangi bir uygulamada bulunmamanız gerekir. Çünkü açık renkli tüylerde lazer epilasyon uygulamalarından çoğunlukla başarılı sonuca ulaşılmamaktadır.
  • Koyu renkli kıl yapısına sahipseniz o vakit dahil olacağınız lazer uygulamasından olumlu sonuca ulaşmanız söz konusudur. Bu sayede kıl kökü renginiz ve kıl renginiz uygun formda olduğunda epilasyon sonucu başarılıdır.
  •  Uygulama öncesinde yaklaşık 15-20 güne dayalı bir tende bronzluk hikayesi olmamalıdır. Uygulamada bulunacak olan cilt kişinin kendi cilt tonu olmalıdır.
  • Lazer epilasyon uygulamasından başarılı sonuca ulaşabilmek adına yaşında oldukça önemi bulunmaktadır. Öyle ki genç yaşta olan kişiye göre yaşı ilerlemiş olan kişilerde lazer epilasyon uygulamasından daha başarılı sonuç alınmaktadır.
  • Lazer epilasyonda bir diğer en önemli olan noktada ten rengidir. Eğer ki ten rengi koyu ise o vakit ten üzerinde yanıklara sebep olmamak adına doz aşımı düşürülür. Yüz bölgesinde titiz bir çalışma gereklidir. Çünkü lazer epilasyon uygulaması sonucunda kişinin cildi üzerinde yanıklar oluşabilir veyahut giderilen kıl kökü bölgesinde daha fazla kıl çıkabilir veya yapılan uygulamada kaybedilen kıl kökleri yeniden çıkabilir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Bıyık Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×