Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Botoks

11.07.2019
Botoks

Botoks Nedir?

Botoks, yalnızca estetik alanında değil sağlık açısından da oldukça sık kullanılan bir tedavi yöntemidir. “Clostridium Botulinum” adlı bir bakteriden elde edilen toksin madde ile yapılan uygulamalar ile kişilerin estetik ve sağlık problemlerinin önüne geçilebilmektedir. Bu toksin madde, uygulanacak olan bölgedeki sinir uçlarını hedef alır ve bu sinir uçlarından madde salınımlarının yapılmasını engeller. Özetle botoks, hedef alınan bölgedeki kasların geçici bir süre işlevini durdurmayı sağlayan bir enjeksiyon uygulamasıdır.

Kırışıklık tedavisi başta olmak üzere çok sayıda alanda kullanılan botoks, hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Siz de ücretsiz  ön kontrol hizmetimizden faydalanmak isterseniz kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki iletişim formunu doldurarak hem Botoks fiyatları hakkında bilgi alabilir hem de uygun bir tarih için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Kırışıklık Tedavileri
BENZER TEDAVİLER
Kırışıklık Tedavileri
Kırışıklık Tedavileri, yaşlanma ile yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve ince çizgi probleminin botoks maddesi ile giderilmesi tedavilerini kapsamaktadır.

Botoksun Uygulama Alanları

Kırışıklık tedavisinde sıklıkla kullanılmasına karşın aynı zamanda aşırı terleme tedavisikoltukaltı botoksu, botoks ile migren tedavisi, burun botoksu, kaz ayakları botoksu, yüz botoksu, çene botoksu, boyun dekolte botoksu ve baby botoks gibi çeşitli alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Aşırı Terleme Tedavisi – Koltuk Altı Botoksu

Botoksun sağlık alanında yapılan uygulamalarından biri de aşırı terlemedir. Botoksla aşırı terleme tedavisi kapsamında, koltukaltında bulunan ter bezlerinin çalışması bloke edilir. Bu sayede bu bölgedeki sinir uçlarının çalışması engellenerek, aşırı terleme sorununun önüne geçilebilmektedir.

Botoks ile Migren Tedavisi

Bir ay boyunca 3 ve daha fazla migren atağı geçiren ve bu ataklarda kullanılan ilaçların artık etki etmemesi üzerine kişilere Botoks ile migren tedavisi uygulanmaktadır. Migrenin tetiklediği bölgedeki sinir uçlarının bazı maddeleri taşıması engellenmekte ve kişilerin migren sorunlarının önüne geçilmektedir. Bu uygulama genellikle kişilerin alın, ense, şakak ve boyun bölgelerine uygulanmaktadır.

Burun Botoksu

Cerrahi burun operasyonları yaptırmak istemeyen ve tıbbi açıdan herhangi bir sorunu bulunmayan kişilerin burunları için Botoks uygulanabilir. Burun kemeri (sırtı), burun ucu ve burun çevresinde oluşan kırışıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Burun bölgesinde kırışıklığın yanı sıra burun ucu düşmesi şikâyeti olan hastalarda da sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Göz Kapağı Tedavisi

Yaşlanma, genetik ya da diğer faktörlere bağlı olarak göz kapağı problemleri yaşayan kişilere uygulanan bir yöntemdir. Göz kapağının düşmesi, kırışması veya sarkması gibi çok çeşitli uygulama alanı bulunmaktadır. Çok kısa sürede yapılan uygulama sonucunda hasta direkt olarak normal hayatına dönebilmektedir.

Gözaltı Botoksu

Gözaltı, oldukça ince bir deri olduğu için kırışmaya ve deforme olmaya müsait olan bir bölgedir. Bu bölgedeki kırışıklıklar genellikle incedir fakat sayı olarak çok daha fazla olabilir. İnce çizgilerin derinleşmemesi ve azaltılması için ise gözaltı botoksu uygulanır.

Yüz Botoksu

Çok fazla mimik kullanılması, geçirilen rahatsızlıklardan kaynaklanan ya da yaşlanmaya bağlı olarak yüzde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır. Daha çok kaş arası, dudak kenarı, alın ve göz çevresinde uygulanan yüz botoksu sayesinde derinleşen ya da sayıca artan kırışıklıkların giderilmesi sağlanır.

Kaz Ayakları Botoksu

Yüzün en ince dokusuna sahip olan göz çevresindeki kırışıklıklara kazayağı adı verilmektedir. Birçok sebepten dolayı zaman içerisinde artan ve derinleşen kaz ayaklarının giderilmesinde, kaz ayakları botoksu uygulanmaktadır. Bu bölgede yer alan kasların işlevinin durdurulması ya da hafifletilmesi ile çok daha genç ve sağlıklı bir göz çevresi görünümü elde edilebilmektedir.

Çene Botoksu

Çene botoksu, daha çok kare çene olarak isimlendirilen çene şeklinin daha oval bir yapıya dönüştürülmesini sağlar. Bu bölgedeki kırışıklıkların giderilmesini ve şeklini düzeltmeyi sağlamasının yanı sıra çene kaslarının istem dışı sıkılması, diş gıcırdatma ve bu gibi problemleri ortadan kaldırırken aynı zamanda bu problemlere bağlı oluşan ağrıların da önüne geçmektedir.

Boyun Dekolte Botoksu

Özellikle kadınlarda yaşlanmanın ilk belirtileri boyun dekolte bölgesinde görülür. Bu bölgede bulunan perde kasının işlevini kaybetmesi ile birlikte kırışıklıklar ve çeşitli deformasyonlar görülmektedir. Boyun dekolte botoksu sayesinde bu bölgedeki kırışıklıklar, gıdı oluşumu ve kat çizgilerinin yok edilmesi sağlanmaktadır.

Baby Botoks

Baby botoks, diğer botoks yöntemlerinde kullanılanlara göre daha az dozaj ve dolgu maddesi ile yapılan bir işlemdir. Bu botoks yöntemi sayesinde, uygulama yapılan bölgedeki kasların kullanımı daha kolay olduğundan uygulanan bölgeye daha doğal bir görünüm sağlar. Özellikle daha hızlı kırışan göz çevresi ve alın bölgesinde çok daha yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Botoks Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×