Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Çil Lekesi Tedavi Yöntemleri

Çil Lekesi Tedavi Yöntemleri

Çil Lekesi Neden Olur?

Çil lekesi aileden genetik yollar ile geçebileceği gibi, yaşamın belirli bir zamanında çeşitli nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir. Çillerin neden olduğunu anlamanın en kolay yolu, çillerin kişinin hayatına kaç yaşında girdiği sorgulanmalı ve buna göre de tedaviler uygulanmaktadır. Genel olarak yapılan tüm araştırmalarda görülen sonuçlar arasında; çillerin güneşin zararlı ışınları tarafından cilt üzerinde oluşan zararların bir sonucu olarak ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Güneşe çok fazla maruz kalan, cildi zarar görmeye müsait olan her açık tenli kişinin çil lekelerine maruz kalma oranı oldukça yüksektir.

Çil lekesine yakalanmak istemeyen ve çil lekelerini istemeyen kişilerin ise mutlaka ve mutlaka güneşten korunmak için gereken kurallara uyması gerekmektedir. Aksi takdirde cilt çok fazla güneşe maruz kalacak ve kişi büyük sorunlar yaşayacaktır. Kişinin çok fazla büyük sorun yaşamaması, daha pürüzsüz bir cilde sahip olması ve başarılı bir sosyal hayat isteği için de güneşten korunması gerekmektedir. Kişinin güneşten korunması bir ihtiyaç değil zorunluluk olması da oldukça önemli diyebileceğimiz bir diğer etken olmaktadır. Kişinin gözlerini korumak amacıyla güneş gözlüğü, başını ve yüzünü koruması için şapka kullanması oldukça önemlidir. Ayrıca güneşin emilmesi yerine güneşin tekrar geri yayılması için de açık renkli kıyafetler giyilmesi önemli olan bir diğer etken olmaktadır.

Çil Lekesi Doğuştan Gelen Bir Hastalık Mıdır?

Çil lekesi bir hastalık değil, vücudun güneş ışınlarına karşı yapmış olduğu savunmanın dışa vuruşudur. Cilt üzerine gelen yoğun güneş ışınları sonucunda cilt kendini korumak amacıyla çil olarak adlandırmakta olduğumuz görüntüler cilt üzerinde oluşmaktadır. Çil lekelerinin görülme olasılıkları beyaz tenli kişilerde daha fazla görülmektedir. Ayrıca yaz aylarında görülen çil sayısı kış aylarında görülen çil sayılarına göre çok daha fazladır. Sizde tahmin edersiniz ki bunun nedeni güneş ışınlarının yoğunluğu olmaktadır.

Çil Lekesi Vücudun Hangi Bölgelerinde Görülür?

Çil lekesi vücudun tümünde gözükmesi mümkün değildir. Çil lekeleri alında, çenede, burun etrafında, göz etrafında veya yüzün tamamında görülmektedir. Çillerin yüz haricide kalan bölgelerde görülmesi mümkün olmamaktadır. Cildin diğer alanlarında daha farklı güneş lekeleri ya da cilt lekeleri görülmesi mümkün olabilmektedir. Bunların tedavisinde ve incelenmesinde de farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Çil lekelerinizin haricinde lekeleriniz için kliğimizden yardım alabileceğiniz gibi, internet sitemizdeki makalelerimizi de inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çil Lekesi Tedavi Yöntemleri

Peeling

Bu tedavi yöntemi uygulanırken anestezi işlemleri yapılmamaktadır. Tedavi yönteminde kullanılmakta olunan cihazlar derinin ilgili bölümlerini, kişiye hiçbir acı vermeden soymakta ve cilt üzerindeki lekeler de başarılı bir şekilde giderilmektedir. Kullanılmakta olunan cihazlar arasında özel asitler bulunmakta ve bu asitler cilde hiçbir zarar vermeden soyma işlemi uygulanmaktadır. Tedaviden sonraki 4-5 gün pullanma ve soyulma işlemleri görülmektedir. Bu dönemde kişi kendine ve tedavi yapılan bölgeye dikkat etmesi gerekmektedir. Kişi tedavi uygulanan bölgeye dikkat ettiği takdirde tedavinin başarılı bir şekilde sonuç vermesi kesin olmaktadır.

Cildi donuk, cansız ve nemsiz olan kişilere uygun olan bu tedavi yönteminde bir takım vitaminler ve mineraller kullanılmaktadır. Ucunda oldukça fazla iğne olan aletlerin kullanılmış olduğu bu tedavi yönteminde hücreler başarılı bir şekilde aktif edilmekte ve protein sentezi artışı sağlanmaktadır. Bu tedavi yönteminde iki seans arasındaki süre yaklaşık olarak bir ay olmaktadır. İki seans arasındaki süre kişiden kişiye göre değişebileceği gibi çil şikayetlerinin büyüklüğü ile de değişiklik gösterebilmektedir. Tedavi sonrasında daha parlak, daha dolgun ve daha pürüzsüz bir görünüm hastalarımız ile buluşmaktadır.

ClearLif

Sonuçlarını epidermis altında göstermekte olan ve cilt onarımını başarılı bir şekilde gerçekleştiren bu tedavi yönteminde cilt çok hızlı bir şekilde sağlıklı günlerine geri döner. Uygulama yapılırken kişiye asla anestezik ürünler verilmez ve sunulmaz. Çünkü bu tedavi yönteminde herhangi bir ağrı ve acı hissi hastalara yaşatılmamakta ve tamamen ağrısız bir tedavi hastalarımız ile birlikte olmaktadır.

Cilt altına derin bir ısı veren bu tedavi yönteminde cildin sadece altı ya da üstü değil cildin tüm katmanlarında bulunan sorunların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Bu tedaviyi yaptırmak isteyen kişilerin tedavi aşamasına gelindiğinde, kişilerin bile fark etmediği sorunlar tespit edilmekte ve ortadan kaldırılmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Çil Lekesi Tedavi Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×