Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Bakımı İçin Maske

Cilt Bakımı İçin Maske

Kimyasal peeling adını verdiğimiz uygulama yani kimyasal soyma uygulaması yüzümüzde bulunan kırışıklıklar ve çizgilerin görünümünün hafifletilmesi, güneş, yaş, hamilelikve benzeri değişiken sebepler sonucunda oluşan koyu renkli lekelerin onarılması adına, kaba vede kuru cilt yapısının da düzeltilmesi adına uygulanmaktadır. Kimyasal peelingin amacı uygulanan çeşitli kimyasal maddeler ile cilt yapısının hasar görmemiş olan sağlıklı tabakasının üzerinde bulunan yıpranmış kısmın soyularak uygulama sonucunda tazelenmiş cilt yapısının ortaya çıkmasını sağlamaktır. Kimyasal peeling uygulaması 3 gruba ayrılır.

Derin Kimyasal Peeling Uygulama

Derin kimyasal peeling uygulaması kapsamında phenol kullanılmakta. Phenolün sistemik emilimine bağlı olarak oluşabilecek kalp problemleri ve yeni cilt oluşumunun etkileri ortalama olarak 6 -7 gün gibi uzun bir süre gerektirmekte. Bu nedenle çok yaygın olarak kullanılan bir yöntem olmadığını söyleyebiliriz.

Orta Kimyasal Peeling Uygulaması

Orta kimyasal peeling uygulaması ise %35 – %50′lik TCA kullanılan ve sistemik yan etkisi olmamakla beraber yöntemin iz ve leke oluşturma ihtimali yoktur.

Yüzeysel Kimyasal Peeling Uygulaması

En sık kullanılan yüzeyel peeling uygulaması yoğun olarak glikolik asit içermekte. Glikolik asid değişik meyvelerde doğal olarak bulunan vede meyve asitleri içerisinde var olarak da bilinen Alfa Hidroksiasid (AHA) ve Glikolik asit tüm cilt tipleri içinyüzeysel peeling uygulaması güvenli bir uygulamadır.

Mikro peeling

Cilt soyma işlemi olarak adlandırdığımız dermabrazyon uygulaması cerrahi hiç bir müdahale uygulamadan, deri altında da hiçbir yapıya hiç bir madde enjekte edilmeden vede cilt üzerine herhangi bir madde uygulanmadan gerçekleştirilmekte.

Mikro peeling uygulaması reviderm cihazı yardımı ile cilt yüzeyine güçlü bir peeling uygulamasında bulunarak cildiniz üzerindeki ölü derinin atılmasına ve yeni hücre oluşumunun hızlandırılmasına katkı sağlamaktadır Bu sayede cilt yüzeyinde oluşmuş olan kırışıklıklar, lekeler, sivilce izleri, yanık izi  gibi lekelere bakım uygulanabilmekte. Uygulama haftalık olarak haftada 1 kez toplam 10 seans olarak uygulanmakta.

Özel Cilt bakım önerileri

Yaşımızın ilerleyeceğinin ver cilt bakım alanında tazelendirici, yenileyici uygulamalarda bulunmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Öyle ki cilt bakım uygulamaları sadece estetik görünüm kazanmak adına değil aynı zamanda da sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak adına uygulanmaktadır. UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme durumu cildimizi kötü yönde etkilemesi üzerine ve yaş olarak genç yaşta bile olsak çevresel etkiler bizleri yorgun ve soluk bir cilt yapısında göstermektedir.

Düzenli bakım yaptırın

Cilt yapımızın canlılığını ve parlaklığını kaybetmemesi adına en önemli sağlık göstergelerinden bir tanesi de düzenli bakım yaptırmaktır. 20′li yaşlardan itibaren tüm kadınlar cilt temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda en az bir kez cilt bakımı yaptırması gerekir. Bunun yanı sıra cilt bakımı uygulamasında cildiniz için doğru ürün seçiminde bulunmanız çok önemlidir. Cİlt bakımı yapan kliniğin hangi ürün grubunu kullanacağına karar verebilmek için bakım uygulaması öncesinde kapsamlı bir cilt analizi yapılması gerekmektedir. Bu sayede cildin yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurarak cilt yüzeyinin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas gibi hangi özelliklerde olduğuna karar verilebiliyor.

Cilt apınızın genç bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız;

  • – Günlük olarak ortalama 2 litre su içmelisiniz
  • – Kalitesiz markası belli olmayan makyaj ürünleri kullanmayın.
  • – Sigara tüketmeyiniz
  • – Aşırı güneşlenmeyin ve bronzlaşmak adına çok fazla UV ışınına maruz kalmayınız
  • – Makyajınızı çıkarmadan yatmayın.
  • – Cildinizi her gün düzenli olarak nemlendirin
  • – Her hafta düzenli olarak peeling yapın.
  • – 15 günde bir cildinize maske uygulayın.
  • – Sivilce ve siyah noktaları bilinçsizce sıkmayın
  • – Uzun süre klimalı ortamlarda durmayın

Turbo-Lifting

Tüm gün cildinizi yorgun gösterecek kadar yoruldunuz ve yorgunluk gözlerinizden okunuyor lakin gece ansızın arkadaşınız çağırdı ve dışarı çıkmanız gerekti. Şimdi sizlere yardımcı olacak bir öneri sunacağız: İlk olarak yüzünüzde bulunan makyajı temizleyin ve ardından, üç dakikalık canlandırıcı bir maske uygulamasında bulunun. Bu süre sonunda maskeden arta kalanı bir güzel cildinize yedirin. Sonrasında peçete yardımıyla bir kısmını silin ve son olarak koruyucu bir krem kullanarak ardından fondöten sürün. Sonra pudra yardımıyla yüzünüze pürüzsüz bir görünüm verin  Böylece yüzünüzdeki yorgunluk izleri kapanacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×