Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Beyazlatma

Cilt Beyazlatma

Cilt Kararması

Pürüzsüz, canlı ve lekesiz bir cilde sahip olmak hemen herkesin hayalidir. Fakat zaman içerisinde cildimiz çeşitli nedenlerden dolayı deforme olmakta ve vücudun çeşitli bölgelerinde lekelenmeler ve kararmalar meydana gelmektedir. Ciltte oluşan bu kararmalar ve lekelenmeler bizi hem psikolojik hem de estetik görünüm açısından zamanla rahatsız etmeye başlamaktadır.

Ciltte oluşan kararmalar ve ya lekeler, cilde rengini veren melanin pigmentinin belirli bölgelerde fazlaca üretilmesinden dolayı meydana gelmektedir. Cilt kararması veya lekelenmeleri hemen her kişide görülen, sağlığa bir zararı olmasa da kişileri psikolojik anlamda olumsuz anlamda etkileyen bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ciltte oluşan kararmalar ve cilt lekeleri genel olarak 3 çeşit olarak sınıflandırılmaktadır.  Lentigo tipi kararmalar ciltte koyu kahve veya siyah renkte görülen lekelerdir. Solar Lentigo tipi ise aşırı derecede güneş ışınına maruz kalma sonucu ortaya çıkan lekelerdir. Malezma ise; genel olarak hamilelik sırasında yaşanan hormonal değişimlere bağlı olarak yüz bölgesinde oluşan hamilelik lekesi olarak adlandırılan lekelerdir.

Koltuk Altı Beyazlatma
BENZER TEDAVİLER
Koltuk Altı Beyazlatma
Lazerle Koltuk Altı Beyazlatma cilt tonunu eşitleyen ve bölgede oluşan kararmaları gidererek yenilenmiş bir cilt dokusu ortaya çıkaran cilt tedavisidir.

Cilt Kararması Neden Oluşur?

Ciltte oluşan kararma ve lekelerin altında birçok etken yer almaktadır. Kalıtsal faktörler arasında yer alan doğum lekeleri cilt üzerinde renk eşitsizliğine neden olan bir etkendir. Vücutta var olan bir vitamin eksikliği de yine cilt üzerinde koyulaşmalara neden olmaktadır.

İşlevini kaybetmiş bir karaciğer cildin kararmasına neden olurken, çeşitli cilt hastalıkları da yine cilt üzerinde lekelenme ve koyulaşmaya neden olmaktadır. Cilt üzerinde oluşan kararmalar veya lekelenmelere genel olarak hormonal değişimlerde özellikle gebelik döneminde sıkça rastlarken, güneşin zararlı ışınların neden olduğu lekelenmelerde cilt kararmalarının başlıca nedenleri arasında yer almaktadır.

Cilt Beyazlatma

Yıllar geçtikçe cilt üzerinde oluşan kararmalar ve lekeler, kişileri psikolojik anlamda olumsuz etkilemeye başlamaktadır. Son yıllarda cilt üzerinde oluşan cilt kararmaları ve lekelenmeler için cilt beyazlatma yöntemlerinden yardım alınmaktadır. Cilt Beyazlatma yöntemi ile var olan kararma ve lekeler yok olurken, cilt daha parlak, pürüzsüz ve canlı bir görünüme de kavuşmuş olacaktır. Cilt beyazlatma için uygulanan pek çok yöntem bulunmaktadır. Fakat cilt beyazlatma alanında en etkili ve hızlı sonuçlar elde edilen yöntem Lazer ile cilt beyazlatma yöntemidir.

Kliniğimizde Cilt Beyazlatma tedavilerinde tercih ettiğimiz lazer tedavisi için, sizlerde ücretsiz ön muayenemize gelerek ön kontrolden geçebilirsiniz. Tedavi hakkında detaylı tüm bilgileri öğrenebileceğiniz ve tedavi planlaması oluşturabileceğiniz gibi, dilerseniz aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Cilt Beyazlatma fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma işleminde uygulanan lazer yönteminin amacı, ciltte bulunan melanositleri parçalayarak, cilt üzerinde oluşan kararmaların ve lekelerin aydınlatılmasını sağlamaktır. Tek bir işlemle hem ciltteki kararmalar yok olmakta hem de cildin daha sıkı bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Lazer ışınları cilde yaklaşık 3-4 mm bir alana etki ettiğinden, sağlık açısından zararı bulunmamaktadır.

İşlem öncesinde lazer uygulaması yapılacak bölgeye, anestezik krem uygulaması yapılmaktadır. Bu sayede işlem sırasında ağrı veya acı hissedilmesinin önüne geçilmiş olacaktır. Lazer ile cilt beyazlatma tedavisinde cilt tonu 1-2 ton açılabilmektedir. Lazer ile cilt beyazlatma tedavisi sonrasında, lazer uygulanan bölgede hafif kızarıklık, şişlik ve bazı kişilerde su toplaması olabilmektedir. Cildin kendini yeniden toparlaması ve oluşan semptomların tamamen iyileşmesi 7-10 gün sürmektedir.

Tedaviden hemen sonra kişiler sosyal yaşamlarına rahatlıkla dönebilmektedir. Cilt Beyazlatma için uygulanan seans sayısı kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Cilt yapısı, cilt kararmalarının ve lekelerin büyüklüğü, cildin lazere verdiği tepki göz önüne alınarak kişiye uygun seanslar uygulanarak tedavi yürütülmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Cilt Beyazlatma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×