Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Cilt Lekeleri Tedavi Yöntemleri

Cilt Lekeleri Tedavi Yöntemleri

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer?

Cilt lekeleri zaman zaman karşılaştığımız, bazıları  nın zamanla geçtiğini gözlemlediğimiz bazılarının ise halen vücudumuzda durduğunu gözlemlediğimiz bir takım hastalıklar grubudur. Cilt lekeleri kaynak olarak farklılıklar gösterebilen ve kişi üzerinde farklı sonuçları olan şikayetler arasında yerini almaktadır. Cilt lekeleri kişiye bir zarar vermiyor olsa da hem görüntü olarak hem de cildin sağlığını daha güvenli bir şekilde korumak amacıyla oldukça önemlidir.

Eğer kişi bu cilt lekelerini dikkate almaz ve hiçbir şey yokmuş gibi yaşantısına devam ederse bu lekelerin ileride kansere dönüşme şansını artırmış olacaktır. Bu nedenle kişiler vücudunun çeşitli yerlerinde normal olmayan leke veya iz gördüklerinde hızlı bir şekilde kliniğimize başvuru yaparak muayene olmaları ve tedavileri için uzman ekibimizle görüşme yapmaları gerekmektedir. Böylece hem lekelerden kurtuluş mümkün hale gelmekte hem de kişiler cilt kanserlerinden korunabilmektedir.

Cilt Lekelerinde Kullanılan Tedaviler

Kliniğimizde kullanılmakta olunan birçok tedavide ağrı, yanma ve acı hissi yaşanmamaktadır. Ufacık bir ağrı yaşanma ihtimali bile olsa anestezi kremleri tercih edilerek işlem yapılan bölgelere bu kremler sürülmektedir. Böylece hastalarımızın ağrı yaşamaması ve acılı bir tedaviye tanıklık etmemeleri için çalışmalar yapılmaktadır. Tedavi olmak isteyen ancak ağrı çekeceğini düşünen hastaların bilmesi gerekir ki tedavilerimizde asla ağrı ve acı hissi yaşamayacak, tedaviden sonraki günlerde sosyal yaşantınıza hızlı bir şekilde geri dönüş yapabileceksiniz.

Cilt Lekelerinde Uygulanan Tedavinin Yöntemi Nasıl Belirlenir?

Tedavi uygulanmadan önce uzman ekiplerimiz tarafından cilt lekeleriniz, cilt durumunuz ve öykünüz alınmak ile birlikte incelenmektedir. Yaşınız, cinsiyetiniz, daha önce geçirdiğiniz operasyonlar ve hastalıklar da hesaba katılarak size uygun olan, sağlığınıza zarar vermeyecek ve şikayetlerinizi en hızlı olacak şekilde ortadan kaldıracak olan tedaviler tercih edilmektedir. Böylece başarılı bir şekilde tedaviniz uygulanmakta ve hızlı bir şekilde sağlığınıza kavuşmuş olmaktasınız.

Cilt Lekeleri Tedavi Yöntemleri

Cilt lekelerinde kullanılmakta olunan oldukça fazla tedavi bulunmaktadır. Her bir tedavinin farklı bir avantajı bulunduğu gibi her bir tedavinin kişiler üzerinde olan etkisi de farklılıklara ev sahipliği yapabilmektedir. Bu nedenle de kişilerin şikayetleri ve öyküleri dinlendikten sonra tedavi yöntemi konusunda ortak bir fikre varılarak tedavi uygulanmaktadır. Böylece hastaların daha çabuk iyileşmeleri de sağlanmaktadır. Bu genel bilgileri verdikten sonra; cilt lekelerinde kullanılan tedavi yöntemlerini açıklamak gerekmektedir.

Peeling

Anestezi gerektirmeyen bu tedavi yönteminde deriyi soyma gücü olan cihaz ve aletler kullanılmaktadır. Deriyi soyma gücü olan bu alet ve cihazlar ile birlikte cilt lekeleri başarılı bir şekilde giderilmektedir. Tedavide hastanın canı yanmayacak ve ağrı oluşmayacak şekilde özel asitler kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile birlikte yüz, boyun ve göğüs bölgesinde olan lekelerin giderilmesi mümkün olabilmektedir.

Tedavi başlamadan önce işlem yapılacak olan bölgeler özel bir temizleyici yardımıyla temizlenmekte ve tedavi işlemine uygun bir hale getirilmektedir. Böylece cilt üzerinde ağrı, yanma, şişme, morarma, kızarıklık, soyulma gibi istenmeyen durumların da önüne geçilmektedir. Tedavinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için uzman ekibimizin öneri ve isteklerine dikkat etmeli ve mutlaka kullanmanız gereken maddeleri tedavi süresi boyunca kullanarak tedavinizin başarılı olmasını sağlamalısınız.

Mezolift

Cildi içten dışa doğru tedavi ederek, tedavinin daha kalıcı olmasını sağlayan bu tedavi ile birlikte cilt lekelerinin tekrarlanmasının önüne geçilmektedir. Bir takım renk açıcı maddelerle mezolift tedavisi uygulanarak cilt hücrelerinin melanin aktivitesi azaltılmaktadır. Tedavi sırasında uygulanmakta olunan bu maddelerin içerisinde bir takım asitler bulunmaktadır. Bu maddenin yanı sıra cilde bir takım vitamin, mineral ve yapıcı maddelerin de enjekte edilmesi kişinin görünüme büyük katkılar sağlamaktadır. Tedavi bitiminden 12 saat sonra işlem yapılan bölgeye özel bir krem sürülmekte ve bu krem ile birlikte tedavi sonra ermektedir.

Donuk, cansız ya da nemsiz bir cilt için yapılmakta olan bu tedavi yönteminde vitamin ve mineraller etkin olarak görev almaktadır. Oldukça küçük iğneleri olan bir cihaz ile cilt altına verilen vitamin ve mineraller cilt üzerindeki birçok sorunu çözdüğü gibi cildin daha iyi gözükmesi için de çalışmalar yapmaktadır. Yapılan bu işlemler ile birlikte cilt altında protein üretimi artırılmakta ve protein üretimi için daha başarılı bir ortam oluşturulmaktadır. Tedavi seansları kişinin cilt durumuna bağlı olarak değişiklik gösterse de tedavi her zaman başarılı bir sonuç vermektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Cilt Lekeleri Tedavi Yöntemleri Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×