Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum Lekeleri ve Tedavisi

Cilt üzerinde estetik sorunlara yol açan bazı lekeler doğuştan itibaren bulunmaktadır. Doğum lekeleri olarak sınıflandırılan bu lekeler, melanin maddesinin bir alanda yoğun şekilde artması sonucunda cilt yüzeyinde kendini göstermektedir. Vücudun pek çok alanında ortaya çıkan bu lekelerin ise pek çok nedeni bulunmaktadır.

Doğuştan var olan lekelerin oluşum nedenleri pek bilinmemektedir. Yaşın ilerlemesi ile büyüme özelliği gösteren ve genişleyen bu lekeler, estetik sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle Doğum Lekesi Tedavisi ile estetik kaygılara yol açan bu melanin kaynaklı pigmentasyon sorunun ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır.

Yüz, boyun, kol, bacak, ense, gövde ve vücudun diğer pek çok alanında kendini gösteren doğum lekesi öncesinde cilt problemine yol açan lekelerin bulunduğu bölge, genişlik, derinlik ve lekenin doğru tanısının koyulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Genellikle ciddi sağlık sorunlarına yol açmayan doğum lekeleri ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Doğum Lekesi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Leke Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Leke Tedavisi
Leke Tedavisi lekesinin tonuna, derinliğine, genişliğine ve bulunduğu bölgeye göre farklı teknikler ile uygulanan medikal estetik tedavi yöntemleridir.

Lazerle Doğum Lekesi Tedavisi

Doğum lekeleri genel olarak pigment ve damar kaynaklı cilt lekeleri olarak ele alınmaktadır. Bu lekeler tiplerine göre farklı renk tonlarına hakimdirler. Açık kahverengi, mor, kırmızı, beyaz ya da pembe tonlarında görülebilen bu doğum lekelerinin türlerine uygun tedavi planlamaları oluşturulmaktadır.

Doğum Lekesi Tedavisi içerisinde uygulanmakta olan ve en etkili yöntemler içerisinde yerini alan Lazerle doğum lekesi tedavi yöntemi, leke oluşumuna neden olan pigment ve damarlara nokta atışı yapılarak renk tonunun eşitlenmesini sağlamaktadır. Bu esnada lazer atışları derinin alt katmanlarını da iyileştirdiği için uygulama bölgesinin iyileşmesini de sağlamaktadır.

Lazerle Doğum Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer teknolojisi ile uygulanan leke tedavisi, doğum lekesinin bulunduğu bölgeye, lekenin genişliğine, cilt altındaki derinliğine ve yaygınlığına bağlı olarak değişkenlik gösteren akım gücü, tarama, dalga boyu ve atım seçeneklerine göre uygulanmaktadır. Bu nedenle uygulama öncesinde ön kontrol esnasında yapılan incelemeler doğrultusunda lekelerin niteliklerine uygun lazer tedavisi planlanmaktadır.

Yapılan planlamalar sonrasında lazer teknolojisinin enerjisinden yararlanılarak doğum lekesinin bulunduğu bölgeye cilt yüzeyinden atışlar yapılmaktadır. Bu atışlar cilt altı dokusunda pigmentasyon sorununa yol açan renk hücrelerinde hasar oluşturmaktadır. Bu hasar leke sorunun hafiflemesine yardımcı olurken aynı esnada cilt dokusunun iyileşme mekanizmasını aktif etmekte ve doku hücrelerini harekete geçirerek cilt yenileme etkisi ortaya çıkarmaktadır.

Tarama esnasında lazer ışınları melanin içeren hücreler tarafından emilirken normal cilt hücreleri ve çevre dokular bu atışlardan etkilenmemektedir. Yalnızca leke sorunu üzerinde etkinliğini gösteren atışların tamamlanmasının ardından seans tamamlanmış olmaktadır.

Doğum Lekesi Tedavisi Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Doğum Lekesi Tedavisi seans şeklinde uygulanmaktadır. Her bir seans sonunda leke solmaya başlamakta ve hafifleyerek kaybolmaktadır. Bu nedenle lekenin renk tonu ve koyuluğu, derinliği, bulunduğu bölge ve genişliği gibi parametreler doğrultusunda özelleştirilmiş seans süreleri ve seans aralıkları oluşturulmaktadır. Ayrıca cilt dokusunun yapısına ve lazer tedavisinden alınan yanıta göre seans sayılarında artış ya da azalma görülebilmektedir.

Doğum Lekesi Tedavisi Yan Etkileri

Doğum Lekesi Tedavisi içerisinde kullanılan lazer teknolojisi yalnızca pigmentasyon sorununa yol açan renk hücreleri üzerinde etkinliğini göstermektedir. Bu nedenle cilt rengindeki hücreleri etkilemez ve cilt dokusu üzerinde de sınırlı etki ile leke problemini hafifletmektedir. Ancak ışınların renk hücreleri tarafından emilmesi esnasında oluşan ısı artışına bağlı olarak kızarıklık ve hafif şişkinlik görülebilmektedir. Bu durum lazer tedavisi esnasında görülmesi beklenen olası etkilerdir. Bu etkiler herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden hafifleyerek ortadan kaybolmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Doğum Lekesi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×