Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu, dudağın iç tarafına ya da çevresine dermal dolgu enjeksiyonu ile yeniden şekillendirilmesidir. İnce dudakların daha dolgun olmasını sağlayan bir estetik türüdür. Kliniğimizde dudağını yeniden şekillendirmek isteyenler için en uygun dozlarda doğal görünümlü dudak dolgusu uygulaması yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dermal dolgunun dudağa enjekte edilmesi ile birlikte dudaklara yeniden şekil verilmesi ve daha hacimli bir görünüme sahip olmasına Dudak Dolgusu adı verilir. Hyaluronik asidin de bulunduğu dolgu malzemesi ile birlikte dudakların daha pürüzsüz ve bir görünümün ortaya çıkmasını sağlar. Cilt dokusu ile uyumlu olan hyraluronik asit sayesinde dudağın yapısı ve dokusu bozulmazken aynı zamanda dolgunun kısa sürede dudağa adapte olması da oldukça kolaydır.

Nazolabial Dolgu
BENZER TEDAVİLER
Nazolabial Dolgu
Nazolabial Dolgu, gülme çizgisi olarak bilinen ağız kenarındaki çizgilerin dolgu maddesinin enjekte edilmesi ile giderildiği bir enjeksiyon uygulamasıdır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Herkesin yüz ölçüleri ve dudak yapısı birbirinden farklı olduğundan dolayı dudak dolgusu yapmadan önce elde edilmesi istenen yeni dudak formu için, yüz şekline en uygun dudak yapısı belirlenir. Ağrılı bir işlem olduğu için kişinin daha az ağrı yaşaması için işlemden en az yarım saat öncesinden ağrı kesici anestezik bir krem uygulanır. Bu krem ile birlikte işlem boyunca hastanın daha konforlu olması sağlanır. Dudak yapısına göre farklı dozajlarda ayarlanan dolgu maddesi, ince bir iğne ile dudağa uygulanır. Dudak Dolgusu işlemi ortalama olarak 30 dakika süren bir yöntemdir.

Dudak Dolgusu Sonrasında Görülen Yan Etkiler Nelerdir?

Dudak Dolgusu, uygulandığı andan itibaren etkisini gösteren bir estetik türüdür. Uygulamanın ardından, işlem gören bölgelerin şişmesi, kızarması ve morarması ise oldukça normaldir. Özellikle dudak ile ten arasında kalan kontur bölgesi adı verilen alan son derece hassas olduğundan dolayı bu bölgelerde yaşanan şişlik ve morarmaların yaşanması olağandır.

Bu gibi yan etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçse de kişinin hassasiyetine bağlı olarak bir haftaya kadar uzayabilir. Yan etkilerin geçmesi ve dolgunun dudağa adapte olmasının ardından gerekli kontroller yapılır ve uygun görülmesi hâlinde birtakım rötuşlar yapılabilir. Çok çok ince olan dudaklara uygulanan dolgularda, dudakların zarar görmemesi için tek bir işlem yerine birkaç seans da uygulanabilir.

Dudak yapınıza en uygun dolguyu yaptırmak ve ücretsiz ilk muayenemizden faydalanmak isterseniz, kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca randevu talebinde bulunmak ve Dudak Dolgusu fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusu basit bir işlem olmasına rağmen neticede bir estetiktir. Kliniğimizde uygulanan dudak dolgusu işlemlerinden sonra herhangi bir sağlık problemi görülmemektedir. Fakat yine de dolgunun dudağa adapte olması ve sorunsuz bir süreçten geçebilmek için, işlem sonrasında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususlar şu şekildedir;

  • İşlem sonrasını takip eden ilk 2 saat boyunca herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Aynı zamanda içerisindeki kimyasalların işlem görmüş dudağa zarar verebilme ihtimalinden dolayı ruj gibi kozmetik ürünler de kullanılmamalıdır.
  • Dudak dolgu enjeksiyonu sonra oluşabilecek şişliğin daha kısa sürede geçmesi için işlem gören bölgeye buz koyulabilir.
  • Alkol tüketimi vücuttaki ödemi arttırdığından dolayı şişlikler inene kadar alkollü içecekler tüketilmemelidir.
  • Tüketilen içeceklerin çok sıcak ve çok soğuk olmasından kaçınılmalı, yiyeceklerin ise sert çiğneme hareketleri ile değil daha yavaş ve yumuşak hareketler ile tüketilmesi gerekir.
  • Dudak dolgusu yaptırdıktan sonra özellikle ilk birkaç gün çok sert ve yoğun tempolu sporların yapılmaması gerekmektedir.
  • İşlem tarihinden itibaren 2 hafta boyunca deniz, havuz, sauna ve hamam gibi faaliyetlerden uzak durulması gerekmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Dudak Dolgusu Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×