Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon ile birlikte kişiler istenmeyen tüylerinden acısız ve hızlı bir şekilde kurtulabilmektedir. Günümüz teknolojileri arasında en sağlıklı tüylerden kurtulma yolu lazer epilasyon olmaktadır. Lazer epilasyon işlemlerinde kullanılmakta olan lazer ışığı cilt tarafından emilebilmektedir. Lazer epilasyon işleminde soğutma sistemleri de görev aldığı için kişinin işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı ve acı duyması mümkün olmamaktadır. Lazer epilasyonun soğutma sistemli olması ile birlikte cildin lazer ısısından zarar görmesi engellenmiş ve kıl köklerinin daha sağlam bir şekilde yok edilmesi sağlanmaktadır.

Lazer Epilasyon İşlemi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Lazer epilasyon işlemi yapılırken kişiler lazerden etkilenmemeleri için gözlük ve bir takım koruyucu maskeler ile ışınlardan korunmaktadırlar. Lazer epilasyon işlemleri göz kapakları haricinde her türlü alana yapılabilmekte ve uygulanabilmektedir. Her seans uygulama yapılan bölgeye göre 1 dakika, 6 dakika veya 1 saat sürebilmektedir.

Lazer Epilasyon İşlemi Sırasında Ağrı ve Acı Olur Mu?

Kullandığımız teknolojilerde soğutma sistemli lazer epilasyon makinaları olduğu için işlem sırasında hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmeniz mümkün olmamaktadır. İşlem sırasında ufak yanmalar olsa da bu yanmalar sizi rahatsız etmeyecektir. Bu nedenle korkmanıza, endişe etmenize ya da tedaviyi ertelemenize gerek yoktur.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Lazer epilasyon işlemleri kalıcıdır. Çünkü lazer epilasyon işleminde kıl kökleri tahrip edilmekte ve geri dönüşü olmamaktadır. Kıl oluşumu olan bir bölgenize yapılan lazer epilasyon sonucunda, ilgili bölgenizde asla bir daha kıl uzaması ve çıkması mümkün olmamaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptırmak İsteyen Kişilerin Ne Yapması Gerekir?

Öncelikle tedavi başlamadan önce mutlaka uzmanlarımız sizi görmeli ve muayene etmelidir. Bu muayene ve görüşme sonrasında tedavinizin kaç seans süreceği ve bu seansların kaç saatten veya dakikalardan oluşacakları size belirtilecektir. Böylece sizde tüm bilgilere hakim bir şekilde tedaviye başlamış olacaksınız.

Lazer Epilasyon Sonrasında Ciltte Nasıl Bir Değişiklik Olur?

Lazer epilasyon işleminiz bittikten sonra birkaç saat sizi bekleyen bir yanma hissi olabilecektir. Oluşacak olan bu kızarmalar sizi asla rahatsız etmeyecektir ancak görüntüsü olacaktır.

 

Lazer Epilasyon İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

 • Güneşte çok fazla kalmış, haliyle kıllarında sararmalar olmuş hastalar,
 • Gri ve beyaz saçları olan hastalar,
 • Hormon Bozukluğu Olan Kişiler,
 • Cilt Kanseri olan kişiler,
 • Cilt üzerinde aktif yarası, enfeksiyon ve lezyonu olan hastalar,
 • Solaryumdan yeni çıkan hastalara (Halen bronz renkte olanlar),
 • 18 yaş altı kişiler(Bir zararı olmaz ancak böyle tercih edilmektedir. Kişi 12 yaş ve üzerindeyse işlemi yaptırabilir)

Lazer epilasyon işlemi için uygun değildir. Kişiler mevcut durumlarını düzelttiklerinde ya da hastalıklarını tedavi ettiklerinde lazer epilasyon için başvuru yapabilirler.

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları

Bu konuda tam bir sayıyı buradan paylaşmak maalesef imkansızdır. Öncelikle sizi görüp muayene etmemiz ve kıllarınızın durumunu görmemiz gerekmektedir. Bu işlem sonrasında size gerekli geri dönüşler yapılacaktır. Lazer epilasyonda oldukça kaliteli ve birçok sağlık kuruluşu tarafından onay almış cihazlar tercih edilmektedir. Bu da maliyeti artıran bir diğer nokta olmaktadır. Ancak bu cihazların seçimi tamamen sizin sağlığınıza zarar vermemek ve sağlığınızı korumak amacıyla olmaktadır. Kullanmış olduğumuz yöntemler kıllarınızı tekrar çıkmayacak şekilde tahrip etmektedir. Bu nedenle de maliyet biraz daha farklı olabilmektedir.

Lazer Epilasyonu Hangi Meslek Grupları Daha Çok Tercih Etmektedir?

Aslında bu tür işlemlerin kişinin mesleği ile bir alakası yoktur, ancak bazı meslek gruplarında epilasyon yapılması kişiyi daha mutlu ve huzurlu göstermektedir. Bu meslek grupları ve kişiler arasında ise;

 • Futbolcular,
 • Basketbolcular,
 • Fitness ile uğraşan kişiler,
 • Öğretmenler,
 • Doktor ve Hemşireler,

Gibi meslek grupları tercih edebilmektedir. Bunun başlıca nedenleri ise; yapılan sporlarda bacakların ön planda olması ve kıllı bir bacağın hiç hoş gözükmemesidir. Ayrıca yapılan sporlarda vücutta bulunan kıllar da protein emilimi yaptığından dolayı; kişinin ihtiyacı olan proteinlerin bir kısmı bu kıl ve tüylere gönderilmektedir. Bu da hem enerji kaybı hem de gelişim için bir sıkıntı oluşturabilmektedir. Lazer epilasyon yaptıran meslekler arasında birçok meslek daha eklemek mümkün olabilir ancak bunu bazı meslekler ile kısıtlamak pek doğru olmayacaktır. Çünkü kişiler kendine bakmak, güzel ve hoş görünmek istiyorsa hangi meslek grubunda olurlarsa olsunlar bu tür estetik işlemleri yaptırmak isteyeceklerdir. Ayrıca bu tür estetik tedaviler sonrasında kıl çıkmasının da önüne geçilerek ek masraf ve maliyetler de sona ermekte veya azalmaktadır.

Lazer Epilasyon İşlemi Hangi Bölgelere Yapılabilmektedir?

Lazer epilasyon işlemleri kişinin istediği her türlü bölgeye inceleme sonrasında başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Başta genital bölge olmak üzere;bacak ve basen bölgesinde bulunan kılların ortadan kaldırılmasında, karın ve göbek bölgesinde bulunan kılların ortadan kaldırılmasında, omuz ve sırt bölgesindeki kılların ortadan kaldırılmasında, ayak ve parmaklarda oluşan kılların ortadan kaldırılmasında, koltuk altı ve kollarda oluşan kılların ortadan kaldırılmasında, göğüs bölgesinde ve üst boyun bölgesindeki kıllarında ortadan kaldırılmasında lazer epilasyon etkili olmaktadır.

Lazer Epilasyon İşlemi Sırasında Hastaya Neler Yapılmaktadır?

Tedaviye başlamadan önce kişiye tüm detaylar anlatılır, hastanın lazer ışınlarından zarar görmemesi için gerekli önlemler alınır ve hastanın uygun pozisyon alması sağlanır. Hasta tüm söylenenleri dinleyip, tedavi için uygun pozisyonu aldıktan sonra kullanılacak malzemeler ve cihazlar hazır hale getirilir ve çalıştırılır. Lazer epilasyon işlemlerinde kullanılmakta olunan lazer cihazında üretilen lazer ışınları; farklı bir alet ile tüylerin yok edilmesi istenen bölgeye uygulanır. Cihaz tüy ve kıl olan bölgeleri tarayacak ve tarama işlemine göre epilasyon işlemlerini sürdürecektir. Tüy ve kıl olan bölgelere verilmekte olan lazer ışınları; kıl köklerini tahriş ve tahrip ederek o bölgede kılların tekrar çıkmasını engelleyecektir. Böylece o bölgede tekrar kıl ve tüylerin çıkması mümkün olmayacaktır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tedavi sırasında tüm kollarınızdaki, ön kolunuzdaki, tüm bacak ve ön bacaklarınızdaki, kalçanızdaki, kasıklarınızdaki, bel ve göğsünüzdeki, göbek ve karnınızdaki, koltuk altı ve el, ayak üstündeki, yanağınızdaki sakalları, ense, boyun, omuz ve kaş arasındaki kıllardan kurtulabilir ve o bölgelerde tekrar tüy ve kıl görmeyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Tedavisinden Önce Neler Yapılması Gerekmektedir?

Sizlere uygulanacak olan lazer epilasyon tedavilerinden önce yapmanız gerekenler tarafınıza iletilecektir. Ayrıca tedaviden önce yapmanız gereken işlemler sizlere uzman ekiplerimiz tarafından başarılı ve kaliteli bir şekilde anlatılacak ve uygulanabilecektir. Öncelikle bilmenizi isteriz ki; lazer epilasyon tedavisinde büyük sorunlar yaşamanız pek mümkün değildir. Bu nedenle korkmanıza gerek yoktur. Şimdi tedaviden önce yapmanız gerekenleri söyleyelim;

 • Öncelikle lazer epilasyonda uygulama yapılacak olan bölgeler, tedavi öncesinde size söylenecek ve o bölgeler ayarlanacaktır. Bu nedenle uygulama yapılacak olan bölgedeki kıl ve tüylerin tedavi tarihinden 20 gün öncesine kadar herhangi bir işleme tabi tutulmaması gerekmektedir. Yani tedavi tarihinden önceki 20 gün içerisinde asla ağda ve cımbızla kıl alma işlemi yapılmaması gerekmektedir. Bu tedavinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve sürdürülmesi için önemli olan bir detaydır.
 • Lazer epilasyon uygulanacak olan bölgenin kıl ve tüy oranının önemli olduğu kadar o bölgenin cilt rengi ve cilt kalitesi de oldukça önemlidir. Lazer epilasyon yapılırken hem kıl ve tüylerin hem de cildin rengi önemlidir. Bu nedenle mutlaka; işlem yapılacak olan bölgede güneş yanıkları ve solaryum nedeniyle bronzlaşmış bir cilt rengi olmaması gerekmektedir. Tedavi sırasında kişinin cilt rengi mutlaka ana ten rengi ile aynı olması gerekmektedir.
 • Lazer epilasyon tedavisinden yaklaşık olarak iki hafta öncesine kadar asla deri soyma ve solaryum gibi işlemlerin yapılmaması gerekmektedir. Bu tür işlemler ve etkinliklerde cildinizin zarar görmesi mümkün olacağından dolayı bu tür işlemler pek önerilmemektedir.
 • Lazer epilasyon yapılacak olan bölgeleri asla boyamayın, rengini değiştirmeyin. Lazer epilasyon cihazları belirli aralıklarda olan kıl ve tüy renklerini ortadan kaldırmakta ve kıl köklerini tahriş etmektedir. Bu nedenle kıl ve tüyleri boyamak gibi bir hatayı lazer epilasyon tedavisi öncesinde asla yapmamanız gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sırasında Ağrı Olur Mu?

Tedavi sırasında oldukça büyük ve yüksek ağrılarınızın olması pek mümkün olmamaktadır. Çünkü kullanılan teknoloji ve yardımcı aletler sayesinde hiçbir şekilde ağrı hissetmeniz ve ağrıyı uzun süre yaşamanız mümkün olmayacaktır. Çok hafif karıncalanma ya da kaşıntı tarzında ağrılarınız olabilir ancak bunun da size çok büyük bir etkisi olmayacaktır. Tedavi öncesinde, sırasında ya da sonrasında korkmanızı ve endişe etmenizi gerektirecek hiçbir şey yoktur. Gönül rahatlığı ile tedavi olabilir ve istenmeyen görüntülerden hızlı bir şekilde uzaklaşabilirsiniz. Tedavi sonrasında iz kalacak diye düşünüyorsanız hemen söyleyelim; tedavi sırasında cihazlarımız sayesinde işlem yapılan bölgeye hava ve kontakt soğutma uygulanmaktadır. Uygulanmakta olan bu hava soğuk ile birlikte cildin korunması sağlanmakta ve beraberinde de acı ve yan etkiler azalmakta ya da ortadan kalkabilmektedir. Tedavi sırasında yapılan iğneleme işlemleri haliyle kızarıklık oluşturabilecektir ancak cihazlarımızın uyguladığı hava ve soğuk ile birlikte bu kızarıklıkta tedavi bitmeden ortadan kalkacak ve sizi rahatsız eden hiçbir durum tedavi sonrasında olmayacaktır.

Erkek Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları Nedir?

Ülkemizin kültürü ve diğer etkenlerin neden olduğu bir psikoloji ile birlikte ülkemizde yaşamakta olan erkeklerin birçoğu bu tür işlemlere yönelmemekteydi. Ancak ülkemizin gelişmesi ve erkeklerimizin daha da bilinçlenmesi ile birlikte artık lazer epilasyon işlemleri sadece kadınlar için değil erkekler için de yapılmakta ve uygulanmakta olan bir işlem olmaktadır. Böylece erkeklerin de gün yüzünde olmayan ancak şikayet ettikleri birçok kıl ve tüy sorunları ortadan kaldırılmaktadır. Ortadan kalkmakta olan bu sorunlar da erkeklerin özgüvenlerini yerine getirmekte ve görsellik anlamında da daha az rahatsızlık vermektedir. Sizlerde sorunlarınızı uzman ekibimize açıklayarak soruna hızlı bir şekilde kavuşmayı sağlayabilirsiniz.

KIL DÖNMESİNDE LAZER ETKİLİ MİDİR ?

Özellikle oturduğumuzda, oturulan yer ile temas eden bölgelerde kıl dönmesi olarak tabir edilen durum gözlenmektedir. Kadınlarda daha çok kalça, bacak arkası, bikini, genital ve koltuk altında rastlanır. Bu durumun en güncel tedavilerinden biri ters büyüyen bu kılları azaltarak dolaylı çözüm sağlayan lazer epilasyondur. Kıl dönmesi bazen kalça arasında ameliyat gerektirecek kadar ciddi durumlara yol açabilir. Bu hastalığa tıpta pilonidal sinüs adı verilir. Kıl dönmesi apse halini almadan daha başlangıçta bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir. Apse ya da kist oluşmuş ise lazer etki edemez. Ameliyat olmuş hastalarda pilonidal sinüsün tekrarlayabilir. Bu sebeple hastalığın tekrar etmemesi için ameliyat yarası iyileştikten sonra bölgeye lazer epilasyon yapılması faydalıdır.  Birçok genel cerrah bu ameliyat sonrası bölgenin lazer ile kıllardan arındırılmasını önermektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×