Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Tedavisi

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Nedir?

Son yıllarda lazer uygulamaları arasında en çok tercih edilen ve en sık kullanılan yöntemler arasında Fraksiyonel Lazer Tedavisi yer almaktadır. Cildi yenileme amacıyla kullanılan Fraksiyonel Lazer Yöntemi, cildin hem alt(dermis) hem de üst tabakasına(epidermis) etki ederek etkin bir tedavi yöntemi sunmaktadır. Bu yöntemin en çok tercih edilmesinin nedenlerinden biri de oldukça az yan etkiye sahip olmasıdır.

Fraksiyonel Lazer sistemiyle yapılan tedavilerde, cilt altı dokusunda kontrollü hasar oluşturup, hasar görmeyen hücrelerin onarım sürecini başlatarak cilt dokusunda yenilenme sağlanmaktadır. Fraksiyonel Lazer tedavisiyle cilt yenileme işlemlerinin yanı sıra; kırışıklık, cilt lekesi ve sivilce izi tedavisi yapılabilmektedir.

Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Fraksiyonel Lazer Tedavisi hakkında bilgi almak, ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanmak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Lazer ile Cilt Tedavileri
BENZER TEDAVİLER
Lazer ile Cilt Tedavileri
Lazerle Cilt Tedavileri cilt ve cilt altı dokularının lazerle onarılması, desteklenmesi ve iyileştirilmesi amacıyla uygulanan medikal estetik işlemdir.

Fraksiyonel Lazer Etki Mekanizması

Fraksiyonel Lazer tedavisi esnasında yüksek lazer ışınları cilde ince sütunlar halinde uygulanmaktadır. Genellikle ameliyat, yara ve kesilerde cilt dokusu hasarlı bölgeleri iyileştirebilmek için onarım sürecine girmektedir. Fraksiyonel lazer tedavisinde de, cildin kendi onarım sürecinin başlatmak için lazer ışınları belirli aralıklarla cilt dokusuna uygulandığından, arada kalan sağlam cilt dokuları çoğalmaya başlayacak ve hasar oluşan bölümler kendiliğinden onarılmış olacaktır.

Fraksiyonel Lazer Uygulama Alanları Nelerdir?

Cilt zaman içerisinde deformasyona uğrayarak eski parlaklığını da kaybetmektedir. Fraksiyonel Lazer yöntemiyle ciltte meydana gelen birçok deformasyon onarılırken, ciltte yenilenerek daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır. Yaşlılığa bağlı oluşan kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde, cilt üzerinde meydana gelen tüm sorunların etkin tedavisinde Fraksiyonel Lazer tedavisinden yardım alınmaktadır.

Fraksiyonel Lazer uygulama alanları;

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fraksiyonel Lazer tedavisine başlanmadan önce, cilt temizlenir ve uygulanacak bölgeye olası bir enfeksiyon riskine karşı sterilizasyon solüsyonu uygulanarak lazer tedavisine hazır hale getirilir. İsteğe bağlı olarak herhangi bir ağrı duyulmaması için anestezik krem uygulanabilmektedir. Son olarak lazer ışınlarından koruyan gözlükler takılarak Fraksiyonel Lazer tedavisine başlanmaktadır.

Fraksiyonel Lazer tedavisinde kullanılan aparat ile cilt üzerinde 2×2 cm’lik alanda tarama yapılır ve lazer ışınları ince sütunlar halinde atım yapılır. İşlem genel olarak 15-30 dakika arasında sürmektedir. Fraksiyonel lazer tedavisi sonrasında mutlaka güneş koruyucu önlemler alınmalıdır.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Seans Süresi ve Sayısı

Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Fraksiyonel Lazer tedavilerinde seans süreleri, tamamen tedavi edilecek bölgeye ve hangi amaçla uygulandığına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Var olan cilt sorunu göz önüne alınarak genel itibariyle 2-4 seans ve 4-6 hafta arayla uygulanmaktadır. Tedavinin düzenli bir şekilde uygulanması, cilt üzerinde var olan sorunların giderilmesinde oldukça etkili olmaktadır.

Fraksiyonel Lazer Tedavisi Yan Etkisi

Fraksiyonel Lazer tedavisinin en çok tercih edilmesinin temel nedeni, oldukça az yan etkiye sahip olmasıdır. Öyle ki; tedavi sonrasında ciltte oldukça az miktarda kızarıklık ve kabuklanma görülmektedir. Ciltte oluşan kabuklanmalar, yaygın değil oldukça ufak noktalar halinde gözükmektedir. Fraksiyonel Lazer tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, güneşten çok iyi bir şekilde korunma sağlanmasıdır.

Fraksiyonel Lazer tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri almak için ücretsiz muayene fırsatımızdan yararlanarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Fraksiyonel Lazer Tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için aşağıda yer alan iletişim formunu doldurmanız, sizlerle iletişime geçebilmemiz için yeterli olacaktır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Fraksiyonel Lazer Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×