Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Tedavisi

Epilasyon uygulaması altında birden fazla kadının ve bununla beraber erkeklerinde muzdarip olduğu konulardan bir tanesi de göğüs ucu kıllarıdır. Son derece sıkıntılı ve hassas bir bölge olmasının yanı sıra aynı zamanda uygulama araç gereçleri bakımından seçici davranmanız gereken bir bölgedir.

Öyle ki jilet ile göğüs ucu bölgenizdeki kılları alsanız ters bir hareketinizde veya dikkatsizliğinizde çok hassas olan göğüs bölgeniz tahriş olabilir. Bunun yanı sıra aynı zamanda da göğüs ucu bölgenizde çıkacak olan kıllar oldukça kalın çıkacaktır. Ten rengi olarak eğer ki beyaz tenli iseniz ve koyu renklerde tüye sahipseniz o vakit Alexandrite Lazer Epilasyon cihazını tercih edebilirsiniz. Her ten rengine ve buna bağlı olarak kıl rengine bağlı olarak epilasyon uygulaması değişkenlik göstermektedir.

Özellikle duş sonrasında vücudunuzu kremlerken birden elinize tüylerin değmesin sizleri olumsuz olarak etkileyecek ve estetik olarak oluşturduğu negatif görünümle sizleri hayal kırıklığına uğratacaktır. Kılların oluşumu le ilgili bilginiz olmayabilir.

Yani bu durumun neden oluştuğunu bilmeyebilirsiniz. Kıl kökleri vücudumuzun her noktasında bulunmaktadır. Bununla birlikte yağ bezleri de durum bu şekilde olduğu vakit bu durumu normal olarak değerlendirebiliriz. Çünkü vücudumuzda 50 kıl kökü bulunmaktadır. Bunun en yoğun kıl kökü oranı saç derimizde bulunmaktadır.

Ortaya çıkan bu sonuçları değerlendirecek olduğumuzda vücudun diğer kısımlarında da kıllanma potansiyelinin oluşması olağan bir durumdur.

Kadın Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Kadın Lazer Epilasyon
Kadın Lazer Epilasyon, yeni nesil lazer epilasyon cihazları ile tüm cilt tiplerinde ve kıl karakterlerinde etkili ve kalıcı epilasyon tedavisini sunar.

Kıllanmanın Etkileşimde Olduğu Bölgeler

Sadece göğüs uçlarında çıkmayan kıllar aynı zamanda kulak içinde, çene bölgelerinde, göbek deliği ve çevresinde sık sık rastlamakta olduğumuz etken noktalardandır.

Göğüs ucu bölgesinde ise ya tam göğüs ucunun kıyısında yada göğsün dış halkasında kıllanmanın meydana geldiğini söyleyebiliriz.

Kıllanmayı Tetikleyen Faktörler

Eğer göğüs bölgenizde bulunan kıllar bir kaç adet ise o vakit bunun sebebinin hormonal dalgalanmalar olduğunu söyleyebiliriz. Lakin bunun yanı sıra vücudun etkileri göz önünde bulundurulduğunda hamilelik, menopoz ve benzeri etkiler sonucunda ve bazı ilaçların kullanımı sonucunda vücudun dengeleri bozulmaktadır.

Testosteron, danazol, anaboik streoidler ve benzeri etkilerinde tüylenme sorununu oluşturduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki vücudumuzda oluşan kıllanma bir kaç kıldan fazlası ise yani hirsutizm adı verilen genetik bir tür rahatsızlık ise o vakit bu durum polikistik over sendromunun etkilerinden kaynaklı olacaktır. Lakin hastaların başına bu tarz durumların gelmesi oldukça nadir bir etkidir.

Göğüs Bölgesi Tüylenmesi Nasıl Önlenir?

Eğer ki cilt yapınızda oluşan kıllanma ciddi bir sağlık sorununuzun olduğunu ifade etmiyor ise seyrek yapıda yer etmekte ise o vakit yapmanız gereken cımbız kullanarak duş sonrasında yumuşayan kılları kolaylıkla alabilirsiniz. Daha geniş alana yerleşmiş düzeyde ise kıllanmalar o vakit ise yapmanız gereken durum lazer epilasyon uygulamalarını tercih etmek olmalıdır. Böylelikle en etkili şekilde hem kıllanmanın önüne geçip hemde daha fazla kıl kökü oluşumu tetiklenmeden belirli bölgelere yayılan kıllar yok edilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması diğer uygulamalara göre daha etkili olup daha kalıcı bir yöntemdir. Özellikle genital bölge lazer epilasyon da olduğu üzere göğüs ucu bölgelerinin epilasyon uygulamasında son derece özen gerektiren bir işlem söz konusudur. Öyle ki hem bölgenin hassasiyeti üzerine hemde uygulamanın başarı oranı hakkında kişi bilgilendirilmeli.

Eğer cilt yapısı epilasyon uygulamasına müsait ise uygulamada bulunmalı değil ise dermatoloğunuz tarafından önerilen yol ve yöntemleri baz alarak cildiniz için hangi uygulama doğru seçim olacak ise ona yönelmenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde estetik bir görünüme kavuşayım derken ciddi cilt ve sağlık problemleri ile karşılaşmanız kaçınılmaz.

Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Seansları

Ortalama olarak göğüs ucu lazer epilasyon uygulamasının uygulanma seansları 6 seanstır. Seans aralığı ise 2-2,5 ay kadar olmaktadır. Lakin şunu söylemeden geçemeyeceğiz epilasyon uygulaması öncesinde herhangi bir uygulamada bulunulmamış olması gereklidir.

Lazer epilasyon alanında göğüs ucu bölgesi için en fazla önerilen alan alexandrite ve diode lazer uygulamasıdır. Bunun dışında bölge hassasiyet gerektiren bir bölge olduğundan dolayı İPL veya foto epilasyon uygulaması ön görülmez.

Bazı kişilerde seyrek ve koyu renk tonlamasında olan kıllar daha az seansla yok edilebilir. Lakin bazen ise açık renk tonlamasın da olan uygulamalarda daha fazla seans gereklidir. Göğüs bölgesine uygulanmakta olan lazer epilasyon uygulaması klasik yöntemlere göre çok daha az acı hissi oluşturmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Göğüs Ucu Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×