Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Karbon Peeling

Karbon Peeling

Cilt yenileme alanında yapılan uygulamalardan bir tanesi de karbon peelingdir. Son zamanlarda oldukça popüler bir cilt bakım uygulaması olan karbon peeling özel olarak hazırlanmış olan karbonlu solüsyonun yüz bölgesine sürülmesi ve bu işlemin lazerle uygulanması sonucunda gerçekleştirilir.

Karbon Peeling Uygulama

İlk olarak işlem öncesi hazırlık başlatılır. Tüm yüzümüze ince bir tabaka olacak şekilde karbon solüsyon sürülmektedir. Bu adım sonrasında 10 dakika kadar beklenir ve solüsyon bir süre sonra maske halini alır. Maske haline gelen solüsyonun üzerine Q-Switched Nd YAG lazer uygulanır ve işlem sonlandırılır.

Karbon Peelingin Cilt Yapısına Etkisi

Karbon peeling uygulaması kapsamında yapılan lazer uygulama işleminde ışınlar sayesinde karbon parçacıkları cilt altına gönderilmektedir. Bu alanda dağılan karbon tanecikleri yüksek ısı oluşturmaktadır. Bu sayede hem ışın dalgalarından hem de karbonun iyileştirici etkisinden yararlanarak cilt yenileme sağlanır. Hasar yaratma ve iyileştirme yöntemi kapsamında yapılan uygulama sonucunda problemler çözülmektedir ve deri üzerinde olumlu etkiler meydana gelir. Uygulama kürü sonrasında yaklaşık olarak 1, 1 buçuk yıla kadar tekrar uygulamaya gerek duyulmamaktadır. Seans uygulamaları cilt yapısında meydana gelen probleme bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Karbon Peelingin Uygulama Nedenleri

Cildin aşırı yağlı olması

Cilt üzerindeki lekelenmeler

Gözeneklerin daralması

Anti, aging yani yaşlılık belirtilerini yok etmek

Cilt renginin daha sağlıklı ve canlı gözükmesi

Yüzeysel kırışıklıkların açılması için uygulanmaktadır.

Karbon peelingin en büyük avantajlarından bir tanesi de yaz kış uygulanabilme imkanıdır. Bu sayede kişi ağrısız ve acı duymadan gönül rahatlığıyla karbon peeling uygulamasına tabi olabilir.

Karbon Peeling Seans Sayısı

Uygulanmakta olan işlem seansları kişinin cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Cildin ihtiyacı doğrultusunda uygulanacak işlem tanımlanır ve uygulanır. Kadın erkek engeli bulunmayan herkes bu uygulamadan faydalanabilir. Ortalama olarak 4 seans ile 10 seans arasında cilt yapısına göre başarılı sonuç elde edilmektedir.

Uygulanan bir seansın uygulama süresi toplamda 35 dakika sürmektedir. Uygulanan karbon maskesinin kuruması sonucunda işlem başlar ve işlem süresi toplam 40 dakikadır.

Seans süreci başlatıldığında kişi 1 veya 2 hafta arayla seansa tekrar çağırılır. Kimi zaman ise bu zamanlama konusunda dengeyi sağlamak adına ortalama 10 gün kadar beklemek gereklidir.

Uygulama sonucunda kişi sosyal yaşantısına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Kişi doktorun sunduğu önerileri göz ardı etmediği sürece herhangi bir problemle karşılaşması olağan değildir.

Karbon Peeling Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerli uygulamaların hemen hepsinde bu ayrıntı oldukça önem taşımaktadır. Lazer uygulaması sonrasında kişi güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Bu kapsamda kişinin cildiniz güneş ışınlarında koruması oldukça önemlidir. Seans sonrası önerilen kremler düzenli olarak kullanılmalı ve işlem uygulanan bölge belirli bir süre yıkanmamalı.

İlk işlem sonrasında deriniz üzerinde etkiler meydana gelecektir. Lakin gözle görülebilir etkiler asıl 2. seans itibari ile başlamaktadır. Seans sayısı ilerledikçe kişinin cildinde daha fazla etkileşim meydana gelmektedir. Uygulanmış olan son seans sonrasında yaklaşık 2 haftaya kadar kişinin cildinde daha estetik ve güzel bir görünüm söz konusudur.

Cilt sorunları yaşayan kişiler için karbon peeling oldukça başarı elde edilen bir uygulamadır. Bu sebebiyetle şunu söylemeliyiz ki uygulama ne kadar başarılı sonuç elde etse de uzun süreli kalıcı bir uygulama formu değildir. Yani ömür boyu kalıcılık sağlanmaz.

Karbon peeling uygulaması tekrarlanabilen bir uygulamadır. Kişi ilk yaptırdığı peeling uygulamasının etkisi geçtiğinde tekrar dokturuna başvurup işlemi yineleyebilir. Karbon peeling uygulamaları bazen bazı işlemler kapsamında yeterli gözükmemektedir. Bu sebebiyetle peelingin yeterli olmadığı koşullarda farklı cilt bakım uygulamaları ile beraber uygulanması ön görülmektedir. Uygulama sonrasında iyileşme kaydedildiği vakit uygulamaya ek olarak botoks veya dolgu uygulaması da yapılabilmektedir.

Karbon Peeling Yan Etkileri

Oldukça hafif etkilere sahip olan cilt bakım uygulamamızda cilt yapısı hafif pembeleşmektedir. Bunun dışında çok fazla rahatsız edici bir etki söz konusu değildir. Karbon peeling uygulaması tüm cilt yapılarına uygun olarak uygulanabilmektedir. Uygulama adeta cilde cila uygulaması gibi gelmektedir. Öyle ki uygulanan cilt bakım tedavileri sonucunda karbon peeling uygulanabilmektedir. Uygulanan işlem sonrasında kişiler oldukça memnun kalmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×