Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Vücudumuzda bulunan diğer bölgelere oranla daha fazla epilasyon uygulamasında bulunan bölgelerden bir tanesi de koltuk altı bölgesidir. Koltuk altı lazer epilasyon uygulaması hem kadınlar hemde erkekler tarafından tercih edilmekte olan bir epilasyon bölgesidir. Koltuk altı bölgesinin yanında bir çoğu kişi kol bölgesinde ve omuz kısımlarında da lazer uygulamasının yapılmasını talep etmektedir.

Gündelik yaşantımıza şıklık katmak adına özellikle de yaz mevsiminde koltuk altında oluşan tüylenme bir çoğumuzun problemi haline dönüşmüştür. Bir çoğumuz özellikle kolsuz elbiseler tercih ederken bir çoğumuz ise yazın yakıcı günlerinde göz estetiğini bozmamak adına kollu kıyafetleri giyme durumuyla baş başa kalırız.

Koltuk altı lazer uygulaması nasıl bir uygulama

Uygulama işleminde kişi herhangi bir ağrı veyahut acı hissi duymamaktadır. Oldukça kısa süreli olarak uygulanan bu işlem kapsamında 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde uygulamanız tamamlanabilmektedir. Kalıcı etki oluşturduğundan ve uzun süreli yaptırıldığı takdirde kişi için koltuk altı alımı ihtiyacı tamamen ortadan kalkacaktır.

Tüylenme problemi kimi zaman hormon dengelerine bağlı olmakla beraber kimi zaman ise bölgesel tıraşın yanlış yapılması sonucunda aşırı tüylenme problemini başlatmaktadır. Bizler özellikle de tüylenmeyi giderme için kullandığımız jilet vb ürünler doğrultusunda kıllar kökten alınmadığı için zaman içerisinde bu durum kıl dönmesi ve benzeri durumları açığa çıkaracaktır. Lazer tedavisi özellikle de koltuk altı batıkları için birebir alternatif sunar. Bilinen uygulamaların aksine koltuk altımızda bulunan lenf bezleri ve damar yapılarına herhangi bir zararı yoktur.

Tipik olarak uygulanmakta olan lazer epilasyon işlemi ortalama 6 seans kadar sürmektedir. Lazer uygulamasında bulunan kadınların yaptıkları yorumlar doğrultusunda şunu söyleyebiliriz ki bir çoğunda kıl kalmamış durumdadır.

Koltuk altı lazer epilasyon nasıl yapılır

Günlük olarak pratikte en fazla tercih edilen uygulamalardan bir tanesi de lazer epilasyondur. Lazer epilasyon uygulama sayesinde çok hızlı hareket ettiğinden dolayı işlemin iki üç dakika içerisinde tamamlandığını söyleyebiliriz.

Lazer epilasyon uygulaması öncesinde uygulama yapılacak olan bölge cımbız ip ve ağda gibi yöntemlerle temizlenmemelidir. Bunun yanı sıra aynı zamanda bölgeye sarartma işlemi de koltuk altı lazer epilasyon öncesinde uygulanmaması gereken işlemlerdendir. Koltuk altı bölgesi sadece jilet kullanılarak alınmalıdır. Çünkü uygulama öncesinde kılı kökten alacak şekilde herhangi bir işlemde bulunmamanız gereklidir. Lazer epilasyon uygulamasında kullanılmakta olan lazerler çok fazla deri altına inmemektedir. Bu sebepten ötürü damar sistemlerine karşı herhangi bir zararı da bulunmamaktadır. Lazer epilasyonun deri üzerinde birden fazla etkiye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin koltuk altında uygulanan lazer epilasyon koltuk altında bulunan batıkların giderilmesini de sağlamaktadır. Kimi zaman lazer epilasyon uygulaması batık bulunan iltihaplı bölgelerde tedavi amacıyla uygulanmaktadır. 2-3 ay gibi bir süre zarfı içerisinde uygulanmakta olan tedavilerde kesin ve hızlı sonuç alınmaktadır. Genel olarak 6 seanslık bir süre zarfı sonunda başarılı sonuca ulaşılabildiğini söyleyebiliriz.

Lazer epilasyonun zararları

Cilt yapısına göre lazer epilasyon sonrasında cildin verileceği tepkiler farklılık göstermektedir. Örnekle açıklayacak olursak cilt yapımıza göre  uygulama sonrasında kızarıklık, lekelenme ve yanma benzeri yan etkiler gözlemlenebilir. Lakin uygulama buz lazer yani soğutucu özelliği sahip olan lazer sistemi ile yapılırsa bu tarz yan etkiler oluşmamaktadır. Genel olarak uygulama sonrasında oluşan yan etkiler kalıcı bir yan etki değildir. Cilt problemi oluşturmaz hassas ciltlerde bu tür durumlara rastlamak olağandır.

Epilasyon uygulamasından önce güvenilir güzellik merkezlerini tercih etmenizi ve bu konuda derin araştırmalarda bulunmanızı tavsiye ederiz. İşinin ehli kişiler tarafından yapıldığında epilasyon uygulaması yapılmadan önce cildinize uygun derece ayarlanmaktadır. Bu derecenin cildinize göre ayarlanması sonucunda işlem sonrası olumsuz etkilerle karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Lazer epilasyon uygulamasından öncesinde ve sonrasında uzman tavsiyelerine uyarak kişisel bakım ve hijyeninize özen göstermeniz gerekir. Aksi takdirde epilasyon yapılacak olan bölgede uygulama  öncesinde yaralanmalar iltihap ve enfeksiyon benzeri problemler var ise lazer uygulaması yapılmamaktadır. Çünkü bu durumda lazer epilasyon uygulamasının yapılması ciddi cilt problemlerini meydana getirmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×