Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Tedavi sonrasında hastanın güneşe çok fazla maruz kalması ve güneş ışınlarını vücuduna toplaması önerilmemektedir. Bu davranışları gösteren hastaların büyük sorunlar yaşaması ve uygulama yapılan bölgesinde kabuklanmaların olduğunu görmemek elde değildir.
 • Tedavi sonrasında hastaya sürmesi ve uygulaması için verilen tüm kremlerin başarılı ve düzenli bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Aksi takdirde lazer epilasyon tedavisinin çalışma mantığından dolayı hastanın uygulama yapılan bölgesinde sorunlar görülebilecektir.
 • Lazer epilasyon sonrasında kişilerin hamam, sauna ve havuz gibi işlemleri uygulamaması gerekmektedir. Aksi takdirde yara yerinde enfeksiyonlar oluşabilecek, yaralar büyüyebilecek ev yaranın iyileşmesinde gecikmeler yaşanabilecektir.
 • Tedavi sonrasında hastaların mutlaka güneş gözlüğü, güneş şapkası ve diğer güneşten korunma aksesuarlarını kullanmaları gerekmektedir. Ayrıca kişilerin açık renk giymeleri de tedavinin ilerisi için oldukça önemli bir davranış olmaktadır.
 • Lazer Epilasyon Tedavisi sonrasında uygulama yapılan bölgenin mutlaka düzenli bakılması ve uygulamayı yapan uzmanlarımızın önerdiği aşamaları kişilerin başarılı bir şekilde uygulaması gerekmektedir. Doktorlarımızın ve sağlık personellerimizin önerdiği aşamaları uygulamayan kişilerin lazer epilasyon alanlarında sorun yaşaması da muhtemel olacaktır.

Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon cilt altında bulunan kıl köklerininin uzama özeliklerini bozan lazer ışınlarının kullanıldığı güvenli ve etkili bir epilasyon yöntemidir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Ağrı ve Acı Olur mu?

Tedavi sırasında hastanın ağrı ve acı hissetmesi asla mümkün olmamaktadır. Tedavi sırasında uzmanlarımız cildinize konfor sağlayacak ve cildinize hiçbir sorun yaşatmayacak şekilde uygulama yapacaklardır. Hastanın cildi çok hassas olduğunda ya uygulamadan vazgeçilmekte ya da uygulama alanına anestezi kremleri sürülerek hastanın daha konforlu bir şekilde tedavi olması sağlanmaktadır. Bu konuda hastaların herhangi bir endişesi ve problemi olmasın. Tamamen rahat ve konforlu bir şekilde kliniğimize gelerek tedavinizi en üst seviyedeki bir uzmandan alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrasında Kızarıklık Olur mu?

Lazer ışınlarından dolayı tedavi sırasında ufak kızarıklıkların olması gayet normaldir. Tedavi sonrasında da hastaların uygulama alanlarını görmelerine imkan bulunmamaktadır. Tedavi seansları bittikten sonra uygulama yapılan bölge bandajlanmakta ve kapatılmaktadır. Böylece bu alanların çok daha başarılı bir şekilde iyileşmesi sağlanabilmektedir. Bu da hastanın daha konforlu bir yaşama kavuşmasını kolaylaştıran etkenlerden birisi olmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası Güneşe Çıkılır mı?

Lazer Epilasyon yapıldıktan sonra güneşe çıkılması, tedavi yapılan bölgenin sağlığını koruyabilmesi için oldukça zararlıdır. Tedaviden sonra güneşe çıkılmak istense bile kişi mutlaka ve mutlaka güneşten korunma önerilerimize uymalıdır. Tedaviden sonra güneşe çıkılması, uygulama yapılan bölgenin kızarmasına ve hatta çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmasına neden olabilecektir. Güneşin haricinde tedavi seanslarının sonrasında kişi asla ve asla; duş almamalı, sıcak su ile uygulama alanını temas ettirmemeli, sauna ve hamam gibi etkinliklere bulaşmamalıdır.

Bu tür aktiviteleri yapan hastaların uygulama alanlarında enfeksiyonlara kadar giden bir süreç ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu nedenle de hastaların, uygulama sonrasında kapatılan bu bölgelerine dikkatli bakmaları ve uzmanlarımız tarafından söylenen önerilere de dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde söylemiş olduğumuz gibi büyük sorunların yaşanması mümkün olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Avantajları

 • Tedavi seansları çok kısa bir sürede tamamlanabilmektedir,
 • Kıl ve tüylerin tekrar çıkması mümkün olmamaktadır,
 • Tedavi sırasında acı ve ağrı duyulması mümkün değildir,
 • Tedavi öncesinde çok büyük bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur,
 • Tedavi her yaştan kişiye uygun olmaktadır,
 • Tedavi sonrasında kişi sosyal hayatına hızlı bir geri dönüş yapabilmektedir,
 • Tedavi sonrasında; tedavinin ne kadar etkili olduğunu görmek için aynaya bakmak bile yeterli olmaktadır,
 • Tedavi birkaç seanstan oluşsa da, ilk seanstan itibaren cilt üzerinde oldukça güzel ve başarılı görüntüler oluşabilmektedir.
 • Tedavinin maliyetleri; ağda, jilet vb. kıl ve tüy alma yöntemlerine göre oldukça uygun ve tasarruflu bir tedavidir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Bu konuda sizlere farklı bir konuda da bilgi vermiştik. Ancak bu konuda da sizlere ufak bir bilgi verecek olursak; lazer epilasyon işlemleri yapıldıktan sonra hastanın cildinde hiçbir kıl ve tüy oluşumuna imkan verilmeyecektir. Ancak kişi jilet ve ağda yöntemlerini kullanarak kıl ve tüylerinden kaçmak istediğinde tekrar tekrar kıl ve tüyler çıkacaktır. Hatta bu yöntemleri kullanan kişilerin kıl ve tüylerinde çok daha fazla artış görülecektir. Ancak lazer epilasyon yaptıranların daha az maliyetle ömür boyu kıl ve tüylerinden kurtulmaları mümkün olabilmektedir.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×