Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Ankara Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler, daha çok kadınların problemi gibi görünse de günümüzde artık hem erkek hem de kadınlar için can sıkıcı bir sorun hâline gelmektedir. Vücutta bulunan tüy ya da kılların geçici yöntemler ile yok edilmesi, hem zaman hem de maliyet açısından zaman içerisinde yük olmaya başlar. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerle verilen savaşta kalıcı çözüm sunan ve hem kadın lazer epilasyon hem de erkek lazer epilasyon uygulamaları ile konforlu bir şekilde uygulanabilen bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon, lazer teknolojisi tarafından gönderilen ışınlar aracılığı ile deri altında bulunan kıl köklerinin tahribata uğratılması prensibine dayanır. Dokuya ve cilde herhangi bir zarar verilmeden, birkaç seans sonrasında kılların azalmasına ve zamanla yok olmasını sağlar.

Lazer epilasyonun etkisi ve kalıcılığı, uygulanan tedavinin yöntemine ve tamamen hormonal duruma bağlıdır. Hormonal durumların dışında, kliniğimizde yapılan taramalar sonucunda hastanın kıl tipine ve cilt rengine en uygun olan cihaz seçilmekte ve bu sayede oldukça kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Kadın Lazer Epilasyon
BENZER TEDAVİLER
Kadın Lazer Epilasyon
Kadın Lazer Epilasyon, yeni nesil lazer epilasyon cihazları ile tüm cilt tiplerinde ve kıl karakterlerinde etkili ve kalıcı epilasyon tedavisini sunar.

Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar

Ankara’da tavsiye edilen lazer epilasyon kliniğimizde; Alexandrite Lazer Epilasyon, Nd: YAG Lazer Epilasyon, Tarama Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon cihazlarımız sayesinde her kıl türüne ve cinsiyete göre özel olarak işlemler uygulanmaktadır. Lazer Epilasyon, vücudun her bölgesine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Size uygun cihazın belirlenmesi için ön kontrol yaptırmak ve uygun cihazın belirlenmesi için ücretsiz muayene imkânlarımızdan faydalanabilirsiniz. Kliniğimizden randevu alabilmek için aşağıdaki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Cilde 3 cm uzaklıktan yapılan bu  Alexandrite Lazer Epilasyon teknolojisi, belirli dalga boyutuna sahip olan lazer ışınları, hedef bölgedeki kıl köklerinin yok olmasını sağlar. Çok koyu ya da çok açık tenlilere uygulanmaz. Epilasyon sonrasında, kişinin ten rengine, kıl rengine ve hassasiyetine bağlı olarak maksimum 1-2 saat süren kızarıklıklar meydana gelebilir.

Nd: YAG Lazer Epilasyon

Nd: YAG lazer epilasyon, diğer epilasyon yöntemleri kadar renge duyarlı bir sisteme sahiptir. Bu sebeple genellikle açık tenli ve koyu renkli kıl yapısına sahip olanlara uygulanmaktadır. Bu tür kılların kökünü yakarak ortadan kaldırmayı hedefleyen bu epilasyon yöntemi, yüz bölgesi hariç vücudun bütün bölgelerinde kullanılabilir.

Tarama Lazer Epilasyon

Soğuk hava verilerek uygulanan Tarama Lazer Epilasyon, ciltte meydana gelebilecek yanıkların önüne geçilerek kıl kökü hedef alınır. Kıl köküne uygulanan lazer ışınları sayesinde, zaman içerisinde kökler tahribata uğrar ve dökülür. Hemen her cilt tipine uygulanan tarama lazer epilasyon, kıl tipine uygun olarak farklı dalga boyutları seçilerek uygulanır.

Buz Lazer Epilasyon

Diğer lazer yöntemleri arasında en acısız olarak da bilnen Buz Lazer Epilasyon, çok daha geniş bir yüzeyi hedef alarak kısa sürede tüylerin yok olmasını hedefler. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen bu yöntemde, hem yaz hem de kış aylarında uygulama yapılması mümkündür. Herhangi bir yan etkiye sahip olmamakla birlikte, işlem sonrasında günlük hayata da kısa süre içerisinde devam edilebilir.

Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon uygulamasında, lazer başlığının cilde temas ettirilmesi ile aktif olan kıl kökleri tespit edilir. Deriden gönderilen lazer ışınları sayesinde kıl kökleri öldürülür ve bu kökler zaman içerisinde dökülerek bir daha çıkmaz. Farklı zamanlarda farklı kıl köklerinin çıkması sebebi ile birkaç seans devam edilmesi gerekir. açık ten ve koyu renkli tüylerde çok daha başarılı olan Diode lazer, vücudun hemen her bölgesine gönül rahatlığı ile uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Seans öncesinde, işlem uygulanacak olan bölgenin kıllardan arındırılmış ve temizlemiş olması gerekmektedir. İşlem yapılacak olan bölgeye, lazer cihazı tarafından tarama yapılır. Lazer cihazlarının çalışma prensibine göre, cihazdan gelen ışınlar deriden geçerek kıl köklerini tespit eder ve uygun enerjiyi kıl köklerine gönderir.

Gönderilen enerji sayesinde kıl köklerinin tahribata uğraması sağlanır. Uygulanacak olan bölgenin genişliğine ve bölgedeki kıl yoğunluğuna bağlı olarak işleme devam edilir. Lazer Epilasyon işlemi sonrasında tahribata uğrayan kıllar, birkaç gün içerisinde kendiliğinden dökülerek kaybolur.

Lazer Epilasyonun Zararları

İstenmeyen tüylerde kalıcı çözüm olmasına karşın, lazer epilasyonun da birtakım yan etkileri bulunmaktadır. Lazer epilasyon yaptıranlar, işlem sırası ve sonrasında herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalmazlar. Fakat dikkat edilmesi gereken hususlara önem verilmemesi hâlinde, birtakım cilt sorunları meydana gelebilir.

Herhangi bir cilt rahatsızlığı olan ya da ağır bir ilaç tedavisinde olan kişilerin, lazer epilasyona başlamadan önce muhakkak doktoru ile görüşmeli ve doktorundan onay almalıdır. Bilhassa sedef hastalığı olanların, kullandıkları ilaç ve uygulanan tedaviden dolayı, ilaç kullanımını bırakmasını takip eden ilk 6 ay içerisinde lazer epilasyon yaptırmaması gerekir. İşlem görecek olan bölgede herhangi bir açık yara, kesik ya da iltihap bulunmaması gerekir. Aksi takdirde o bölgeye kesinlikle lazer epilasyon uygulanmaz.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi

Lazer Epilasyon işlem sırasında birtakım kızarıklıklar söz konusu olsa da, bu kızarıklıklar birkaç saat içerisinde kaybolmaktadır. Bu sebeple de işlem sonrasında normal hayata dönülebilir. Kızarıklıkların daha hızlı bir şekilde geçmesi için, işlem gören bölgeye soğuk kompres uygulanabilir.

İşlem sonrasında ilk 24 saat içerisinde alkollü ya da parfüm içeren kimyasal madde uygulanmamalı ve hatta işlem yapılan bölgeye su değdirilmemelidir. İşlem sırasında çıkmamış olan tüylerin, işlemden sonra çıkması durumunda tüylerin kesinlikle ağda, ip ya da cımbızla alınmaması gerekir. Tüylerin çok rahatsız etmesi durumunda makasla kesebilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×