Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazerle Dövme Sildirilirmi

Lazerle Dövme Sildirilirmi

Zaman içerisinde çok sevdiğimiz bir dövme olur lakin zaman geçtikçe gerek dövmenin ilk günkü halini kaybetmesi gerekse sonradan kişinin yaptırdığı dövmenin hoşuna gitmemesi ve sildirmek istemesi üzerine dövme silme işlemine başvurulmaktadır. Dövme sildirme işlemi her ne kadar çok sık uygulanabilmekte olan bir uygulama olsa da bazen bazı teknik detaylarda yapılan dövmeler yok edilemeye bilmektedir. Lazer uygulaması sonucunda son teknoloji uygulamasında bulunarak sahip olduğumuz dövmeleri sildirebiliriz.

Derimizin rengine eş değer nitelikte ve bununla beraber mor, sarı ve pembe renk tonlamalarındaki dövmeleri silebiliyor iken kimi zaman ise beyaz renk tonunda olan dövmeleri sildirmemiz mümkün olmayabilmektedir.

Bunun için dövme yaptırırken bir kez daha düşünmeli ve lazer ile çıkması zor olan renk seçeneklerini tercih etmemeniz gerekir.

Lazerle dövme silme seansları

Lazerle dövme silme tedavisinde seans aralıkları ve sayısı tamamen dövmenin yapısına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Öyle ki bu süreci dövmenin yapıldığı boya, uygulanan teknik ve benzeri ayrıntılardan silme işleminin etkilendiğini söyleyebiliriz. Genel  olarak ele alacak olursak ortalama dövme sildirme seans aralıkları normal bir dövme için 3 seans diyebiliriz. Uygulama sonrasında bölgede kabuklanmalar meydana gelmektedir. Lakin bunlar 3 gün süre zarfı içerisinde geçmektedir. İlk seans sonrasında kalıcı bir şekilde tamamen deriden atılmış bir dövme görüntüsü ile karşılaşmamız mümkün değildir. Bunun için bir sonraki işleme kadar derinin normale dönmesi beklenmelidir. Muhtemel dövme silme seansı arasındaki aralık 6 ila 8 hafta arasında olmalıdır. Derinin yapısına göre bu süre uzatılabilir veya kısaltılabilmektedir.

Kalıcı makyaj uygulaması dövme lazeri ile silinebilirmi

İçeriğinde bulunan makyaj boyalarının dövmeye göre farklı bir ürünle işlenmesi sağlandığından dolayı dövme lazeri ile kalıcı makyajın silinmesi mümkün değildir. Silinme işlemi gerçekleştirilmesi düşünülürse de cilt üzerinde lekelenmelerin ve benzeri etkilerin oluşacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Lazerle dövme silme işleminde iz kalırmı

Uygulanan dövme silme işlemini değerlendirecek olursak işlem sonucunda kalıcı veya estetik görünümü etkileyecek herhangi bir iz kalmamaktadır. Lakin her şeyde olduğu üzere bu işlemde de belli başlı riskler mevcut bulunmaktadır. Genellikle uzman tavsiyelerine uyduğunuz da herhangi bir problemle karşılaşmadığınızı belirtebiliriz.

Lazerli işlem kapsamında dövmenin bir kısmını silmek mümkün mü?

Uzman kişilerce uygulanan bu işlem sayesinde ince detay ve tekniklere dayanarak talep edilen bölgedeki yazı veya desen silinebilmektedir.

Lazerle dövme sildirme işlemi ağrılımıdır

Dövmenin bulunduğu bölge ve kullanım süresine göre uygulama esnasında ağrı ve sızı duyulması değişkenlik göstermektedir. Genel olarak değerlendirmede bulunacak olursak dövme sildirme işlemlerinde oldukça az bir ağrı hissi duyulmakta. Bunun dışında aşırı şişlik, ağrı ve acının oluştuğunu söylememiz doğru olmaz. Bu hafif ağrı da anestetik kremler de aracılığıyla önlenebilmekte. Bunun yanı sıra cilt yapısına birde işlem öncesinde soğuk hava uygulamasında bulunulmaktadır. Bu sayede cilt üzerinde uygulamada bulunurken ağrıların minimal seviyeye düşürülmesi sağlanır.

Dövme sildirme işlemi öncesinde yapılması gerekenler

  • Uygulamanın yapılacağı alanın güneşten korunması son derece önemlidir. Bunun için uygulamadan 2 hafta öncesine kadar uygulamada bulunacak olan bölge mümkün mertebe güneşten korunmalı.
  • Uygulama gerekli olan alan tüylenmeden temizlenmiş olmalı.
  • Kan sulandırıcı veya benzeri formda ağrı kesiciler de dahil olmak üzere herhangi bir ilaç kullanılmaması gerekmektedir.
  • Kişi demir eksikliği ilacı kullanmakta ise bu ilaçlar da tedavi süresinden yaklaşık 1 hafta öncesinde kesilmelidir.
  • Doktor tavsiyeleri doğrultusunda tedaviden yaklaşık 30-40 dakika öncesinde uygulamanın yapılacağı bölgeye anestetik krem sürülmeli ve streç ile bölge sarılmalı.

Dövme silme işlemi sonrası

  • Lazer uygulaması kapsamında bir işlem gerçekleştirileceğinden dolayı silinmiş olan dövme alanına belirli aralıklarda buz koyulmalı.
  • Mümkün mertebe tedavi uygulamasında bulunulan alan yukarıda ve istirahat halinde tutulmalı.
  • Tedavi sonrasında önerilen bölgeye uygun görülen kremler sürülmelidir.
  • Uygulama sonrasında deri üzerinde kabuklanmalar meydana gelecektir.Cildinizde leke kalmaması adına kabuklanma olan bölgeleri soymayınız. Düzelinceye kadar deniz ve benzeri havuz gibi alanlara girmeyiniz.
  • Belirtilen kriterlere uyduktan sonra yine aynı şekilde etkileşimler olmakta ise bununla beraber bölgede ağrı ve sızı hissediliyorsa o vakit muhakkak ki doktorunuza başvurmanızı öneririz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×