Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazerle Leke Tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

Kullanılan Lazer Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Sitemizde uzmanlarımız tarafından belirtilmekte olan onlarca farklı yazıda onlarca farklı lazer tedavisi olduğunu sizlere aktarmıştık. Lazer tedavi yöntemleri arasında olan tüm lazer uygulamaları farklı bir hastalık için tercih edilmektedir. Lazer tedavi yöntemleri, cilt üzerine uygulanmakta ve asla hastaların ağrı çekmesine imkan vermemektedir. Lazer tedavi yöntemlerinin bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında da bu özelliği yer almaktadır. Eğer kişilerin cildi çok hassassa ve ağrı çekileceğini düşünülüyorsa da mutlaka anestezi kremleri uygulama yapılacak olan bölgeye sürülmektedir. Böylece hastalarımızın ağrı çekmesinin önüne geçilmektedir.

Cilt Lekelerinin Türleri Nedir?

Cilt lekeleri her ne kadar tek bir başlık altında inceleniyor olsa da cilt lekelerinin alt grubunda onlarca farklı leke bulunmaktadır. Bu lekeler kişileri oldukça fazla rahatsız ettiği için de birçok estetik çözüm başarılı bir şekilde üretilmiş ve hastalara sunulmuştur. Cilt üzerinde bulunmakta olan birçok farklı lekeye başarılı bir şekilde tedavi kliniğimizde uygulanmakta ve olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Cilt lekeleri, cilt üzerinde bulunan ve cilt renginden farklı olan her türlü renge genel olarak cilt lekesi denilmektedir. Ancak bu cilt lekelerinin nedeni farklı olabileceği gibi bazı hastalıklara bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir. Bu başlık altında sizlere bir takım cilt lekelerini açıklayacak ve nedenlerinden bahsederek de bu türleri sizlere açıklayacağız.

Çiller: Öncelikle ortaya çıktığı andan itibaren oldukça fazla dikkat çekmekte olan lekelerden birisi çil lekeleri olmaktadır. Çiller oldukça başarılı bir şekilde tedavi ediliyor olsa da ortaya çıkış nedenleri arasında birçok farklı etken yer alabilmektedir. Çil lekelerinin altında genel olarak; güneş ışınlarına çok fazla maruz kalma ve genetik etkenlerden kaynaklanmaktadır. Çil lekeleri bir takım lazer tedavi yöntemleriyle birlikte ortadan kaldırılmaktadır. Tedavi sonrasında da tedavi gören hastaların mutlaka güneşten korunması gerekmektedir.

Lentigo: Yaşlılık lekesi olarak adlandırılmakta olduğumuz bu hastalık kol, göğüs, sırt, yüz ve boyun bölgesinde görülmektedir. Bu hastalıkta görülen lekeler çillere oldukça fazla benzemektedir. Aynı zamanda lentigo ile çil lekelerinin nedenleri arasında güneş ışınları ilk sırada gelmektedir. Güneş ışınları oldukça fazla tahrip etme özelliğine sahip olduğu için cildi hassas olan kişilerde bu tür cilt hastalıkları ve lekeleri görülebilmektedir. Ayrıca lentigo lekeleri yaşa bağlı olarak da ilerleyebilmektedir. Özellikle 35-40 yaşlarından sonra lentigo lekeleri oldukça fazla artış göstermektedir. Bu nedenle özellikle 40 yaşından sonra kişilerin güneşten çok daha dikkatli bir şekilde korunması gerekmektedir.

Güneş Lekeleri: Güneş gözlüğü kullanmayan, güneş şapkası takmayan, açık renk kıyafetler giymeyen ve çok fazla güneş ışınlarına maruz kalan kişilerde bir takım cilt sorunları oluşabilmektedir. Bu lekelerin arasında bulunan sorunların oldukça büyük bir yelpazesi olsa da bu lekelerin genel olarak adı güneş lekeleri olmaktadır. Güneş lekeleri olarak adlandırılmakta olan bu lekeler kişileri büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Çok küçük lekeler olabileceği gibi oldukça büyük ve rengi cilt renginden farklı olan renklerin de kişinin cildinde görünmesi mümkün olabilmektedir.

Sivilce ve Akne İzleri: Yaşamın çeşitli alanlarında farklı alanlarda bulunan insanların vücudu da bulundukları ortamlara ayak uydurmak zorundadır. Özellikle ergenlik döneminde vücutta görünmekte olan sivilce ve akneler kişileri büyük ölçüde rahatsız etmektedir. Ergenlik döneminde sivilcelerinden rahatsız olan kişilerde sivilcelerini kopararak hayatlarının en büyük hatalarını yapmaktadır. Çünkü kopartılan sivilceler ve akneler vücut üzerinde kalıcı bir iz olarak çukurlar bırakmaktadır. Bu nedenle kişilerin mutlaka ve mutlaka sivilcelerini kopartmaması gerekmektedir. Sivilce çukurlarının geçmesi ise pek kolay olmamaktadır. Sivilce çukurlarının geçmesi için kliniğimizde inceleme ve tedavilerin yapılması gerekmektedir. Kişinin yaşına, cilt durumuna ve şikayetlerinin büyüklüğüne göre de tedavi yöntemi değişikliğe uğratılmaktadır.

Cilt Lekelerinin Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Birçok yazımızda söylediğimiz gibi kliniğimizde uygulanmakta olunan onlarca farklı tedavi bulunmaktadır. Onlarca farklı tedavide olduğu gibi bu tedavi yöntemlerinde de hiçbir ağrı ve acı görünmemektedir. Bu nedenle hiçbir hastamızın sorun yaşaması mümkün olmadığı gibi tedavi sonrasında hastalarımızın sosyal hayatlarına hızlı bir şekilde geri dönmeleri de mümkün olabilmektedir. Sizlerde ağrısız ve acısız bir tedavi istiyorsanız bizlerle çalışarak sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×