Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Lazerle Siğil Tedavisi

Lazerle Siğil Tedavisi

Siğil Nedir?

Cildin en üst tabakasına yerleşen bir virüsün, deride kabartı oluşturmasına siğil denmektedir. Çoğunlukla HPV (human papilloma virüs) virüsü sonucu siğil oluşmakta ve bu virüsler vücudun herhangi bir yerinde oluşan yara veya kesik sonucu bulaşmaktadır. Genel itibari ile sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan siğiller, bulaşıcı olma özelliği taşımaktadır.

Siğiller Vücudun Hangi Bölgelerinde Çıkar?

Siğiller vücutta en sık görüldüğü bölgeler eller, ayak tabanı ve genital bölge olarak belirtilmektedir. Elbette bu bölgeler haricinde bir yerde çıkma olasılığı da yüksektir. Siğiller genel görünümleri deriden kabarık veya düz, ten ya da koyu renkte olabilmektedirler. Ayak tabanında oluşan siğiller, yürümeye bağlı olarak deri içinde büyüyebilir ve bu yüzden düz olabilirler. Fakat ayak tabanında meydana gelen siğiller çoğunlukla ağrıya sebep olmakta ve hatta nasır ile karıştırılabilmektedir.

Plazma ile Siğil Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Plazma ile Siğil Tedavisi
Plazma ile Siğil Tedavisi cilt yüzeyindeki siğilin yakılarak tedavi edilmesi yerine buharlaştırılmasını sağlayarak ortadan kaldıran bir cilt tedavisi yöntemidir.

Siğillerin Bulaşmasına Neden Olan Faktörler

Siğillerin bulaşmasında ki ana neden HPV virüsüdür. Fakat bu virüsün kolayca vücudumuza bulaşmasına neden olan birçok faktör bulunmaktadır. HPV virüsünün kolayca bulaşabileceği faktörler sırasıyla;

  • Cinsel ilişki
  • Vücudun herhangi bölümünde oluşan yara ve ya kesikler
  • Ortak kullanılan havuz, duş, hamam ve tuvalet gibi ıslak ve nemli ortamlar
  • Alerjik bünye
  • Bağışıklık sisteminin düşmesine neden olan ilaç kullanımı veya hastalıklar
  • Vücutta sıkça traş edilen bölgeler
  • Siğile temas etmek
  • Vücut direncinin düşmesi

Siğil Tedavisi

HPV virüsünün neden olduğu siğiller, bulaşıcı olduğundan vücudun birçok bölgesine yayılarak kişileri görüntü açısından oldukça rahatsız etmektedir. Bunun yanı sıra kaşıntı, yanma ve kanama gibi şikâyetlere neden olan siğillerin birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Fakat siğil tedavisinde en etkili yöntem Lazerle Siğil Tedavisi işlemidir.

Kliniğimizde siğillerin etkili bir şekilde yok edilmesinde tercih ettiğimiz Lazerle Siğil Tedavisi için, sizlerde ücretsiz ön muayenemizden yararlanarak, siğil tedavinizin planlamasını yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Lazerle Siğil Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Lazerle Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Lazerle Siğil Tedavisi öncesinde, siğillerin bulunduğu bölgeye krem uygulanır. Siğillerin üzerine uygulanan krem sayesinde lazer ışınları siğil üzerinde daha etkili bir hale gelecektir. Cilde uygulanan lazer ışınları direk olarak siğil üzerinde etkili olacağından, sağlam dokular zarar görmeyecektir. Lazer ışınları siğil içerisinde bulunan kan damarlarını kurutarak, siğilin besin kaynağını yok etmiş olacaktır. Lazerle siğil tedavisi sonucunda siğil kökü tamamen yok edilmektedir.

İşlem sonrasında, lazer uygulanan bölgelerde kabuklanma oluşabilmektedir. Ancak oluşan bu kabuklar 1-2 içerisinde kendiliğinden düşecektir. Lazerle siğil tedavisi ile tekrarlayan siğiller dahi yok edilmektedir. İşlem sırasında sağlam dokular zarar görmediğinden, iyileşme sürecide hızlı olacaktır. Lazerle siğil tedavisi sonrasında ciltte iz kalmamaktadır.

Lazerle Siğil Tedavisi Seans Süresi Ve Aralığı

Siğiller bulundukları bölge ve yayılma alanına göre kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla lazerle siğil tedavisi seans süreleri değişkenlik göstermektedir.  Kliniğimizde ücretsiz ön muayene sırasında, siğillerin bulunduğu alan ve yayılma durumu detaylı bir şekilde incelenerek seans süreleri belirlenmektedir. Bunun dışında Lazerle Siğil Tedavisi genel olarak 15-20 gün arayla 2-3 seans şeklinde uygulanmaktadır.

Lazerle siğil tedavisi, siğillerin tamamen yok edilmesinde en etkili ve en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Tedavinin ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmesi, hızlı bir şekilde iyileşme olanağı sağlaması da bu tedavinin en büyük avantajları arasında yer almaktadır. Sizlerde siğillerinizden tamamen kurtulmak istiyorsanız, kliniğimize gelerek Lazerle Siğil Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri öğrenebilir ve tedavi planlamanızı oluşturabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Lazerle Siğil Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×