Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Mikrodermabrozyon

Mikrodermabrozyon

Mikrodermabrozyon Nedir?

Günümüzün teknolojik çözümlerinin arasında birbirinden farklı ve güzel tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Kişiler cildi üzerinde bulunan bir takım sorunları ortadan kaldırmak ve daha güzel bir görüme hızlı bir şekilde kavuşmak için bir takım ürünleri kullanmaktadır. Bu ürünleri ise cildi    ye alanında uzman kişilerin uygulaması gerekmektedir. Aksi takdirde bir takım sorunlar kişiyi bulacak ve bu sorunların önüne geçmek için daha çok çaba sarf etmek gerekebilecektir.

Mikrodermabrozyon yöntemi de sizlerin cildinizi güzelleştirebilecek ve cildinize büyük bir fayda sağlayacak bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde; alüminyum kristallerinin cilde basınçlı bir sistemle uygulanması işlemidir. Aynı zamanda cildin geri vakumlanarak alüminyum moleküllerin cilde zarar vermeden işlevlerini yerine getirmesini sağlamaktır. Cildin vakumlanması ile birlikte alüminyumlar tamamen ciltten uzaklaşabilecektir. Bu işlemleri yaptırdıktan sonra; cildinizi yenilemekle görevleri hücreler harekete geçecek ve cildinizin ne kadar canlı bir hale geldiğini kısa bir süre içerisinde fark edebileceksiniz. Bahsi geçen bu tedavi yöntemini cildinizin hızlı bir şekilde yenilenmesini istediğiniz her zaman uygulayabilirsiniz. Tedavinin etkili olması için gerekli olan seans sayısı ise 3 ile 6 seans arasında değişebilmektedir. Her bir seansın ortalama yarım saat sürdüğünü sizlere söylemek ile birlikte tedavi öncesinde yapmanız ya da yapmamanız gereken herhangi bir işlem yoktur. Ayrıca her seansın bir sonraki seans ile arasında geçmesi gereken süre ise yaklaşık olarak iki haftadır. Tedavinin uygulanmasının ardından sizlerin hızlı bir şekilde sonuçları görmek isteyeceğinizi düşünüyoruz. Bu tedavinin sonuçlarını görebilmek için de; ilk tedavinin ardından birkaç gün geçmesi gerekmektedir. Bu süreçten sonra sorunsuz bir şekilde sonuçları görebilir ve cildinizin ne kadar sorunsuz olabileceğini görebilirsiniz.

Mikrodermabrozyonun Faydaları Nelerdir?

 • Cildiniz üzerinde bulunan her türlü kırışıklığı azaltır,
 • Dolaşım sisteminize etki ederek; kan dolaşımınızı hızlandırır veya düzenler,
 • Cildinizde bulunan yağ, ödem ve nemin dengeli bir şekilde olmasını sağlar,
 • Cilt üzerinde bulunan lekelerin ortadan kaldırılmasını sağlar,
 • Vücudumuz için gerekli olan kollajen desteğini sunar,
 • Sarkan ve kötü duran cildin sıkılaşmasına yardımcı olur,
 • Cilt üzerinde bulunan kapalı gözeneklere etki eder ve cildin rahat bir şekilde nefes almasını sağlar,
 • Doğum sonrasında oluşan çatlakların giderilmesine yardımcı olur,
 • Ameliyat sonrasında oluşan izleri onarır,
 • Kaza ve yaralanmaların sonucunda oluşan yarık ve büyük izlerin azalmasına ya da ortadan tamamen kaldırılmasına yardımcı olur.
 • Ergenlik dönemlerinde oluşan ya da sonrasında bazı hastalıkların sonucunda oluşan akne ve sivilcelerin izlerini ortadan kaldırır,
 • Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt bozukluklarının azaltılmasına yardımcı olur,
 • Güneşe bağlı olarak cilt üzerinde oluşan kötü görüntülerin onarılmasında,
 • Kuruyan ciltlerin tekrar eski canlı halini almasına yardımcı olur.

  

Mikrodermabrazyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kliniğimizde uygulamakta olduğumuz diğer tüm tedavilerde olduğu gibi bu tedavide de hiçbir acı ve problem yaşamazsınız. Uzman ekibimiz tarafından tedavi ile ilgili tüm bilgiler size aktarıldıktan sonra tedavi için uygun duruma getirilir ve tedavi için hazır olursunuz. Tedavi öncesinde üzerinizde olacak kıyafetler ve takmamanız gereken takılar ile ilgili bilgiler size verilecektir. Tedavinin her bir seansı yaklaşık olarak yarım saat sürmekte ve bu uygulamalar sırasında sizler hiçbir rahatsız edici durumla karşılaşmazsınız. Tedavi öncesinde size anestezi ilaçlarının verilmesi söz konusu bile değildir. Cildinize mikro düzeyde olan kristal yapıdaki maddeler basınç ile birlikte uygulanacak ve istediğiniz görüntüye ön görülen seans sonucunda kavuşmuş olacaksınız. Tedavi sırasında basınç verilmesinden kaynaklı olarak uygulama yapılan bölgede çok kısa bir süre olmak kaydı ile morluk ve şişlik görülebilmektedir. Basınç ile birlikte cildinize gönderilen kristaller cildiniz üzerindeki ölü tabayı ve kapalı gözenekleri temizleyerek uzaklaştıracak ve cildiniz daha canlı ve parlak bir görünüm alacak.

Mikrodermabrazyon Tedavisi Sonrasında Hangi Durumlardan Kaçınmalıyım?

Tedavi sonrasında pek fazla rahatsız olacağınız durum olmasa da seans sonrasında kısa bir süre güneşten kaçınmanız size oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca seans sonrasında cildinizi kaşımamalı ve cildinizi tahriş edecek olan durumlardan da kaçınmalısınız.

Mikrodermabrazyon Tedavisi Kimler İçin Uygun Değildir?

Tedavinin insan vücuduna ve anatomisine zararı olmasa da bazı hastalık ve kişi grupları bu tedavi için önlem amaçlı olarak uygulama dışı bırakılmaktadır. Bu kişi ve hastalık grupları arasında; vücudunda enfeksiyonu bulunan kişiler, kronik şeker hastası olan kişiler ve cilt kanseri olan kişilere bu tedaviler uygulanmamaktadır. Ancak cilt uzmanlarımız sizi gördükten sonra tedavi için uygun olup olmadığınızı anlayabilirler. Bunun için de uzmanlarımız ile görüşmeniz ve şikayetlerinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Mikrodermabrazyon Tedavisi kaç seans sürmektedir?

Seans sayısı tamamen size bağlı olmaktadır. Eğer cildinizde büyük sorunlar yok ise; oldukça düşük bir tedavi sayısı ile birlikte eski cilt güzelliğinize kavuşmanız mümkün olabilmektedir. Ancak sorununuz büyükse seans sayısı da doğru orantılı olarak artabilmektedir. Genel olarak iki seans arasında 15 gün süre bulunması gerekmektedir. Ayrıca cildinizde olan sorunların istenilen düzeyde azalması ya da ortadan kalkması için 4 ile 6 seans gerekmektedir.

Tedavi sonrasında güneşten korunmazsam ne olur?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi tedavi sonrasında güneşten mutlaka korunmanız gerekmektedir. Eğer güneşten korunmazsanız; cildinizde leke oluşumları, keloid, milyum ve telenjektazi gibi birçok farklı durum ortaya çıkabilir.
Tedavi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Tedavi işlemlerinin sonrasında dikkat edilmesi gereken uyarılarımıza cildi hassas olan kişilerin iki kat daha fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Cildiniz hassas olmasa bile tedaviyi takip eden günlerde cildiniz hassaslaşacak ve kolay bir şekilde tahriş olabilecektir. Bu nedenle mutlaka uyarılarımıza dikkat ederek tedavinin sonuçlanmasını bekleyin.

 • Dikkat etmeniz gereken en önemli şey güneşten korunmak olacaktır. Cildiniz çok hassas olacağı için güneşten korunmak için mutlaka önlem alarak dışarıya çıkın ve gününüzü geçirin. Güneşten korunmak için sağlık bakanlığı tarafından onaylanmış olan güneşten koruyucu kremler kullanın. Eğer koruyucu krem kullanmazsanız cildinizde bir takım lekeler oluşabilecektir.
 • Hava nasıl olursa olsun deniz, göl veya havuzlarda yüzmeniz uygun olmayacaktır. Açık havada bulunmayan havuz ve benzeri yüzme alanlarında yüzebilirsiniz ancak açık havada yüzmenizi de önermiyoruz.
 • Tedavi sonrasında makyaj yapmak isteyen kişilerin korkmadan makyaj yapabileceğini söyleyebiliriz. Makyaj tedavinin akışına herhangi bir zarar vermeyecektir.

Mikrodermabrazyon yaptıranların yorumları nedir?

Öncelikle bilmenizi isteriz ki; mikrodermabrazyon tedavi yöntemi birçok cilde uygun ve çok hassas cildi olan kişilerin cildini bile tahriş etmeyecek düzeyde olan bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle cildi çok hassas olan kullanıcılar başta olmak üzere birçok kullanıcı bu tedavi yönteminden ve sonuçlarından memnun kalmaktadır. Tedavinin sonuçları kişiyi başarılı bir şekilde göstermekte ve kişinin özgüvenini de oldukça hızlı bir şekilde yükseltmektedir. Mikrodermabrazyon tedavi yönteminde birçok iğne ve enjeksiyon kullanılmaktadır. Ancak bu enjeksiyonların boyutları normal iğnelerden daha küçük ve mikro düzeydedir. Bu iğneler ile size mineral ve diğer maddelerin desteği verilmektedir. Bu destek ile birlikte sorun olan bölgelerde hızlı bir düzelme görülmektedir. Kurumumuzda tedavisini olan ve sonuçları gören birçok hasta sonuçları sosyal medya hesaplarımızdan ve site yöntemimiz ile paylaşmış ve yorumlarını olumlu olarak göndermiştir. Sizlere gösterebileceğimiz yüzlerce farklı yorum var ancak bu yorumları buraya eklemek pek mümkün olmamaktadır. Kurumumuzda bizler ile görüşerek sizlerde bu başarılı tedavi zincirine sizi de eklememizi sağlayabilirsiniz.

Mikrodermabrazyon tedavisinin fiyatı nedir?

Makalemizde bahsettiğimiz gibi tedavide birçok enjeksiyon, özel cihazlar ve mineral gibi maddeler kullanılmaktadır. Tedavi sırasında kullanılmakta olan tüm maddeler özel olarak seçilmekte ve cildinize uyum sağlayacak düzeyde olmaktadır. Cildinize uygulanacak olan tüm maddeler; cildiniz ile uyum sorunu yaşamayacak ve tedavi sürecini hızlı bir şekilde başlatacaktır. Tedavi süreciniz oldukça hızlı bir şekilde başlayacak ve sorun yaşamadan da sonuca ulaşabileceksiniz. Kesin bir sonuç sunan bu tedavimizin fiyatı da genel olarak kullanılan madde, seans sayısı ve cilt durumunuza bağlı olarak değişebilmektedir. Fiyat belirlemeden önce bir takım inceleme ve ön muayeneler yapılmaktadır. Tüm bu incelemelerin sonucunda sizlere net bir sonuç belirtmek mümkün olabilmektedir.
Mikrodermabrazyon tedavisi cildimi yenileyecek mi?

Mikrodermabrazyon tedavisi cildinizdeki sorunları çözeceği gibi cildiniz üzerinde bulunan hücrelerin daha hızlı bir şekilde kanlanmasını ve oksijenlenmesini sağlayacaktır. Böylece cildiniz üzerinde bulunan sorunların çözüleceği gibi cildinizde yenilenmeler de olacaktır. Cildiniz üzerindeki yenilemeler ile birlikte cildiniz üzerinde bulunan güneş lekeleri, sivilce izleri, çökmeler, çatlaklar, kırışıklar ve istenmeyen pürüzlerde azalmalar olacaktır. Böylece cildiniz daha güzel bir görünüme kavuşacak yani yenilenmiş olacaktır. Tedavinin tüm seansları ile birlikte cildinizin yenilenmesi daha da kolaylaşacak ve sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi sürdürebileceksiniz.

Mikrodermabrazyon tedavisinden sonra ne olacak?

Tedavi sırasında anestezi uygulanmadığı gibi herhangi bir cerrahi girişim de yapılmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir yatış durumu da söz konusu olmamaktadır. Tedaviden sonra sizlere uyguladığımız krem ve diğer ilaçların emilimi bittikten sonra sosyal hayatınıza geri dönebilir ve gününüzü başarılı bir şekilde geçirebilirsiniz. Tedavi sonrasında size bir takım öneriler, yapmamanız gerekenlerin listesi ve yapmanız gerekenlerin listesi verilecek ya da anlatılacaktır. Böylece sizlerde bu önerilere uyarak tedavinin ve seansların daha başarılı geçmesini sağlayabileceksiniz. Tedavinin sonuçları her ne kadar tedaviyi uygulan kişiye bağlı olsa da tedavi sonrasında cildinize nasıl davrandığınız da tedavinin verimliliği açısından oldukça önemli olmakta olan bir diğer etkendir.

Mikrodermabrazyon tedavisinden sonra da destek verecek misiniz?

Tabi ki, tedavi öncesinde ve tedavi sonrasında her türlü destek tarafımızdan siz değerli hastalarımıza verilecektir. Aklınıza takılan her türlü soruyu uzman ekibimize sorabileceğiniz gibi, tedavi sonrasında aklınıza takılan ve uygulamakta sorun yaşadığınız işlemleri de ekibimize ileterek fikir almanız mümkün olabilmektedir.

Mikrodermabrazyon tedavisinde her seans arasında kaç gün bulunmaktadır?

Cildinizin durumuna, yaşınıza, cinsiyetinize, kilonuza, cildinizin ne kadar esnekliğe sahip olduğuna, cildinizin üzerinde bulunan sorunlara, cildinizin üzerindeki çökmelere ve buna ek birkaç duruma bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak her seansın arasında bir ay veya bir aydan az bir süre bulunmaktadır. Bu süre tedavinizi gerçekleştiren ekibimiz tarafından söylenmekte ve programlanmaktadır. Böylece sorun yaşamadan ve problemsiz bir şekilde seans tarihleriniz belirlenmekte, planlanmakta ve sunulmaktadır. Tedavi sonrasında diğer seansa kadar yapmanız ve yapmamanız gerekenler size bildirilmektedir. Böylece sizde bir sonraki seansa tamamen hazır olarak gelebilmektesiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×