Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Omuz Lazer Epilasyon

Omuz Lazer Epilasyon

Omuz Lazer Epilasyon Tedavisi

Derin yerleşimli ve kalın omuz tüyleri estetik ve hijyen sorunlarına yol açmaktadır. Klasik kıl alma yöntemlerinin tercih edilmesi ile de bu bölgedeki tüyler tetiklenerek daha kalın ya da gür çıkmaktadırlar. Bu tablo sonucunda da istenmeyen bir görünüm ortaya çıkmakta ve estetik kaygılar oluşmaktadır.

Genellikle Erkek Lazer Epilasyon tedavileri içerisinde tercih edilen Omuz Lazer Epilasyon, ense çizgisinden omuz bölgesine ve hatta sırta kadar uzanım gösteren istenmeyen tüylerin lazer ışınları ile tahrip edilerek yok edilmesini ya da azaltılmasını hedefleyen kalıcı etkili bir uygulamadır. Ağda, cımbız, epilatör, tüy dökücü krem ya da jilet gibi klasik kıl alma yöntemlerine kıyasla zahmetsiz olan bu işlem erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yeni nesil lazer epilasyon teknolojileri ile derin yerleşimli omuz kıllarının köklerini tahrip ederek uzama fonksiyonlarını bozan lazer epilasyon tedavisi öncesinde kıl köklerinin derinliklerinin incelenmesi, kıl ve cilt tipine uygun doğru lazer epilasyon cihazının seçilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilir, test atışı yaptırarak cildin ve kılın lazer cihazına vermiş olduğu yanıtın değerlendirilmesine olanak sunabilirsiniz.

Can yakıcı kıl alma yöntemleri yerine daha pratik uygulama olanağına sahip olan lazer epilasyon tedavileri hakkında detaylı bilgi edinmek, ücretsiz muayene ve test atışı için randevu talebinde bulunmak ya da Omuz Lazer Epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Lazer epilasyon teknolojisi ile elde edilen lazer ışınları, bir sistem başlığı ile cilt yüzeyinden uygulanırken bu ışınlar kılların yapısında bulunan ve kıla siyah rengi veren melanin pigmentleri tarafından tutulmaktadır. Tutulan bu ışık enerjileri kıl kökünde bir ısı enerjisine dönüşerek köklerde tahribata yol açmaktadır. Böylece kıl köklerinin yapıları, uzama fonksiyonları ve karakterleri bozulmaktadır. Bu nedenle de lazer epilasyon işlemi seanslar şeklinde uygulanarak elde edilen bu tablonun kalıcı özellik göstermesi sağlanmaktadır.

Erkek Omuz Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Omuz Lazer Epilasyon kısa sürede tamamlanan pratik bir uygulamaya sahiptir. Ancak uygulama öncesinde dikkat edilmesi gereken önemli kriterler bulunmaktadır. İlk olarak lazer ışının kıl köklerini direkt olarak görebilmesi ve ışınların kökler tarafından emilebilmesi için uygulamadan en az 1 ay önce omuz kıllarının ağda gibi kılı köklerinden koparan epilasyon yöntemlerinin yapılmamasıdır. Daha sonrasında işlemden en az 3 gün önce bölgedeki kılların bir jilet yardımı ile kısaltılması istenmektedir.

Omuz bölgesi lazer epilasyon işleminde dikkat edilmesi gereken bir değer parametre ise kullanılacak lazer epilasyon cihazıdır. Cilt tipi, kıl karakteri, kıl kökü kalınlığı, kılın derinliği, kıl rengi gibi parametreler değerlendirilerek tercih edilen lazer epilasyon cihazı ile test atışı yapılarak elde edilen sonuç değerlendirilmektedir. Daha sonrasında özelleştirilmiş tedavi planlaması hazırlanarak uygulamaya geçilmektedir.

Omuz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem tercih edilen lazer epilasyon cihazındaki sistem ayarlamalarının yapılması ve dozun belirlenmesi ile başlatılmaktadır. Uygulamadan önce bir jilet yardımı ile kısaltılan kıl kökleri üzerine lazer cihazından üretilen ışınlar sistem başlığı ile iletilmektedir. Her iki omuz bölgesi bu sistem başlığı ile tekli atışlar halinde taranmaktadır. Kıl yoğunluğunun bulunduğu bölgelerin düzenli atışlar halinde taranmasının ardından lazere epilasyon seansı sonlanmaktadır.

Omuz Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon uygulamasının etkinliğinin arttırılması ve işlem sonrasında yan etki gelişiminin azaltılması için özellikle ilk 24 saat bölgenin sıcak su ile temasından kaçınılmalıdır. Lazer atışları esnasında kıl köklerinde oluşan ısı artışı cilt yüzeyinde kızarıklık ve hassasiyet olarak kendini göstereceği için tahriş olumunun önüne geçebilmek adına bölgeye buz uygulaması önerilmektedir. Cilt lekesi oluşumunu önlemek ve güneşin zararlı etkilerinden korunmak için Omuz Lazer Epilasyon sonrasında omuzların yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler sürülerek korunması da oldukça önemlidir.

Omuz Lazer Epilasyon Seans Sayısı ve Seans Aralıkları

Omuz Lazer Epilasyon seans sayısı ortalama 6 ile 8 arasındadır. Başarılı sonuç elde edilebilmesi için kıl ve cilt tipine göre bu sayı arttırılabilmektedir. Özellikle hormonal etkilerden kaynaklı omuz kıllarında seans sayısı 10’a kadar ulaşabilmektedir. Seans aralıkları ise kılın anajen fazına yanı uzama hızına göre 4 ila 6 hafta arasındadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Omuz Lazer Epilasyon Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

Bayanlar İçin

Tüm Vücut Bayan
Tüm Bacak Bayan
Alt Bacak Bayan
Üst Bacak Bayan
Tüm Kol Bayan
Yarım Kol Bayan
Kol Altı Bayan
Genital Bölge Bayan
Bikini Bayan
Göbek Bayan
Sırt Bayan
Göğüs Arası Bayan
Göğüs Ucu Bayan
Yüz Bayan
Bıyık Bayan
Çene Bayan

Erkekler İçin

Sakal Üstü Erkek
Kulak Erkek
Boyun Erkek
Ense Erkek
Kaş Erkek
Tüm Sakal Erkek
Tüm Kol Erkek
Yarım Kol Erkek
Göğüs Erkek
Sırt Erkek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×