Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma

Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiğinde kullanılmakta olan Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma işlemi, cilt dokusunun yüzeyindeki elektriksel enerjinin havadaki gaz ile iyonize olduğu plazma enerjisi ile uygulanan bir cilt tedavisidir. Cildin en üst katmanına etki eden plazma enerjisinin süblimleştirme yani buharlaştırma etkisinden yararlanılarak göz kapağı kaldırma işlemi yapılmaktadır.

Ameliyatsız göz kapağı tedavisine olanak sunan plazma enerjisi ile kesi izi, leke ya da uzun süreli iyileşme süreci olmadan göz kapağı ve çevresinde istenilen estetik görünüm yakalanabilmektedir. Genellikle göz kapağı düşüklüğü problemlerinde tercih edilen bu tedavi, cihaz ve cilt arasındaki potansiyel farkı kullanmaktadır. Kullanılan bu farklar ile plazma enerjisi elde edilmekte; göz kapağına temas etmesi ile birlikte bir ark oluşturarak fazla cilt dokusunu süblimleştirerek tedavi etmektedir.

Gaz halinde bulunan su buharı ile azotun yüksek enerjili plazma enerjisine dönüştürüldüğü bu sistemle uygulanan göz estetiği tedavisi öncesinde göz kapağı düşüklüğünün nedenlerinin, göz kapağı fazlalığının ve cilt sarkma derecesinin analiz edilerek uygun tedavi planlamasının oluşturulabilmesi için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Ameliyatsız medikal estetik tedaviler içerisinde kullanılmakta olan plazma enerjisi ve tedaviler hakkında merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak ya da Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Plazma ile Göz Torbası Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Plazma ile Göz Torbası Tedavisi
Plazma ile Göz Torbası Tedavisi, cerrahi işleme gerek duyulmadan fazla cilt dokusunun plazma enerjisi ile bölgeden uzaklaştırıldığı bir cilt tedavisidir.

Plazma Enerjisi ile Göz Kapağı Kaldırma Nasıl Yapılır?

Plazma enerjisi cilt yüzeyini etkileyen bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle işlem öncesinde süblimleşme anında oluşabilecek ağrı ve acı hissinin en aza indirilmesi amacı ile her iki göz kapağına lokal anestezik kremler sürülerek bölgelerin uyuşması beklenmektedir. Yeterli uyuşma elde edildikten sonra sistem başlığı aracılığı ile plazma enerjisinden yararlanılarak göz kapağı düşüklüğüne neden olan fazla dokuya kontrollü mikro boyutlarda buharlaştırma atışları yapılmaktadır. Bu atışlar esnasında gazlar iyonize olarak göz kapağı üzerindeki cildin en üst katmanına yer alan hücreler gaz haline dönüşerek süblimleşmektedir.

Plazma enerjisinin kullanıldığı bu atışlar esnasında göz kapağı üzerindeki cilt dokusunun alt katmanlarında ya da gözlerde herhangi bir yan etki oluşmamaktadır. Plazma enerjisi yalnızca cilt yüzeyini etki ederek uygulanmış olduğu noktalardaki doku hücrelerinin katı halden buharlaşarak gaz haline geçmesini sağlamaktadır. İşlemin ortalama 30 ila 40 dakika gibi kısa bir süre içerisinde her iki göz kapağına uygulanmasının ardından Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma işlemi sonlandırılmaktadır.

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma işlemi esnasında yapılan mikro boyutlu atışlar sonrasında göz kapağı üzerinde küçük kabuklanmalar oluşmaktadır. Bu durum tedaviden sonra iyileşme süreci içerisinde oluşması beklenen etiklerdir. Bu kabuklar ortalama 4 – 10 gün içerisinde kendiliğinden düşmektedir. Bu bölgedeki kabuklanmalar için özel tedavi kremleri önerilmekte ve bu süreç içerisinde titizlikle uygulanmasına özen gösterilmelidir. Tüm bunların dışında göz kapağı üzerinde tedaviye ilişkin ödemler gelişebilmektedir. Bu ödemler için de ödem çözücü solüsyonlar önerilmektedir.

Plazma ile Göz Kapağı Estetiği Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Plazma enerjisi ile göz kapağı kaldırma tedavisi genellikle tek seans uygulanan bir işlemdir. Ancak yaş ve göz kapağı üzerindeki fazla derinin derecesine bağlı olarak iki ya da üçüncü seanslara ihtiyaç duyulabilmektedir.

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma Etkileri

Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma tedavisi sonrasında işlemin ilk etkilerini hemen görmek mümkündür. Uygulama sonrasında her iki göz kapağı üzerinde de belirgin derecede sıkılaşma, cilt dokusunda gerilme ve ciltte yukarı kalkma etkisi gözlemlenmektedir. Göz kapağı düşüklüğüne yol açan fazla göz kapağı derisinin tedavi edilmesinin yanı sıra göz kapağı üzerindeki kırışıklıklarında açılmasını sağlayarak daha dinamik bir bakış kazanılmasına olanak sunmaktadır.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Plazma ile Göz Kapağı Kaldırma Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×