Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi

PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi

PRP + Ozon Yöntemi

PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi, saç dökülmesi ve kellik sorunu bulunan kişilere uygulanan saç ekim işlemine ek bir tedavi olarak nitelendirilmektedir. PRP Yöntemi kişilerin kendi kanının alınarak içeriğindeki trombositlerin ayrıştırılması işleminden sonra, yeniden kişiye enjekte edilmesidir. Kök hücre mantığı esas alınarak geliştirilen Prp yöntemi ile enjekte edilen plazmalar, kök hücrelerin büyüme faktörünün salgılanmasında önemli rol oynamaktadır.

Prp yönteminin saç ekim işleminde ek bir tedavi olarak uygulanmasındaki amaç, saçın daha kuvvetli çıkmasını sağlamak ve ekilen saçların kalitesini arttırmaktır. Buna ek olarak Prp yöntemi sayesinde dokuların iyileşmesi sağlanırken kolajen miktarı da artmaktadır.

Saç Ekimi işlemine ek olarak uygulanan Prp yöntemi ile daha güçlü saç kökleri ve başarılı bir sonuç elde etmek için kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yer alan iletişim formunu doldurarak PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi
BENZER TEDAVİLER
IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi
IceGraft Yöntemi ile Saç Ekimi donör alandan alınan greftlerin işleme kadar özel solüsyonda bekletildiği ve greft kaybının en aza indirildiği yöntemdir.

Ozonlu PRP

Ozonlu PRP tedavisinin ana faktörü kanda bulunan ve vücut tarafından üretilmekte olan trombositlerdir. Vücutta kanama meydana geldiği anda, trombositler sayesinde kanda pıhtılaşma meydana gelmektedir. Ayrıca hücre gelişimi ve hasarlı dokuların onarımında trombositler etkili olmaktadır. Sonuç olarak vücutta meydana gelen en ufak bir hasarda, o bölgeye hızlı bir şekilde toplanan trombositler iyileşme sürecini başlatmaktadır.

Prp yöntemi ise, vücutta belirlenen bir bölgeye içeriğinde fazla miktarda trombosit bulunan kan hücrelerinin enjekte edilmesidir. Bu sayede enjekte edilen bölgede yaklaşık 2 veya 4 kat fazla trombosit yer alacağından, hızlı bir iyileşme ve onarım süreci de başlamış olacaktır.

Prp + Ozon Yöntemiyle Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Kliniğimizde yapmış olduğumuz ücretsiz ön muayene esnasında kişilerin saç analizi yapılarak, saç ekiminde alınması planlanan greft sayısı da belirlenmektedir. Ardından saç ekimi tedavisi için planlama yapılmaktadır. Saç ekimi işlemine ek olarak PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi uygulanacağı takdirde, kişilerden 100-150 cc arasında kan alınarak, laboratuar ortamında ayrıştırılır.

Kan trombositlere ayrılıp ozonlandıktan sonra, saç köklerine enjekte edilmektedir. Saç ekimi işlemi esnasında kişilere lokal anestezi uygulandığından hiçbir şekilde ağrı ve acı hissetmemektedirler. İşlem sırasında sağlıklı saç köklerinin bulunduğu alandan toplanan saç kökleri, punchlar aracılığıyla gerekli bölgeye ekilmektedir. Saç ekimi işlemi sonrasında kişilerin işlem yapılan bölgeyi korumaları ve doktorun bilgisi haricinde yıkamamaları gerekmektedir. Saç ekimi yapılan bölgede oluşan kabuklanmalar kendiliğinden döküleceğinden dokunmamalı ve koparılmamalıdır.

PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saçlar insanın dış görünüşü etkileyen ve en çok önem verilen bölgelerden biridir. Erkek ya da kadın fark etmeden herkes gür ve sağlıklı saçlara sahip olmak istemektedir. Fakat saçlarda meydana gelen yoğun dökülme ve kelleşme problemi, kişileri hem görünüş hem de psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir.

Doğal tedavi yöntemleri ile saç dökülmesinin önüne geçmek genel olarak başarılı sonuçlar doğurmamaktadır. Bu yüzden saç dökülmesinin önüne geçmek ve eskisinden daha güçlü saçlara sahip olabilmek için saç ekim tedavisinin tercih edilmesi gerekmektedir.

PRP + Ozon Yöntemi zayıf ve cansız saçlara sahip olan veya saç dökülmesi ya da kellik problemi yaşayan herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir. Saç ekimi esnasında ek bir tedavi yöntemi olarak uygulanan Prp+ozon yöntemi hem saç ekim işleminin başarısını hem de saç kalitesini arttırmak için tercih edilmektedir. Saç ekimi tedavisinde tedavi sürecini hızlandırmak ve daha güçlü saç köklerine sahip olmak için

Prp+Ozon yöntemiyle saç ekimi tedavisi için kliniğimizin ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinde PRP+ Ozon Yöntemi hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilir, PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulanabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
PRP + Ozon Yöntemi ile Saç Ekimi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×