Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Saç Uzatma Formülleri

Saç Uzatma Formülleri

Saç Uzatma Formülleri

Her kadın bir kez illaki saçının boyundan şikayet etmiştir. Çok uzun olduğunu düşünüp kestikten sonra kısalığına dert yananlar, saçı bir yılda 3 – 5 santim uzayanlar, yıpranmış olmasından dolayı uzamayı kesmiş olan saç sahibi olanlar elbette vardır. Bu kişiler büyük ihtimalle birçok kimyasal denemiş fakat sonuç alamamıştır. Sizden o kadınlardan biriyseniz ve saçınızı nasıl uzatacağınızı kara kara düşünüyorsanız birkaç maske ile bunun mümkün olacağını belirtmek isteriz. İşte saçınızı uzatacak olan o öneriler!

Beslenmenize Dikkat Edin

Sağlıklı belenmek saçlarınıza da sağlık katacağından dolayı sağlıklı beslenmek listemizin en başında yer alıyor. Özellikle rotein ağırlıklı beslenmek birçok hastalığı önlediği d-gibi saça bir kalkab yaparak kırılmaları önlüyor. Saçınız uzun olsun istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey yumurta yemek,süt içmek, et yemek ve bu tür gıdaları ön planda tutmaktır.

Saç Deyip Geçmeyin Masaj Önemli

Saçma ne masaj yapıcam sanki diyorsanız yanıldığınızı söylemek isteriz. Saçlarda masaj isteyebilir. Bu sayede kökleri güçlenecek ve hatta yenisaçlar çıkmaya başlayacaktır. Bu sayede hem saçlarınız gür hem de uzun olacaktır Masajı nasıl yapacağınıza gelecek olursak eğer çok basit olduğunu belirtmek isterim. Parmak uçlarınız ile saç diplerinizde daireler çizin. Bazen saçınızı yavaşça tarayın bu sayede saçınız hiç beklemediğiniz kadar uzayacaktır.

Kırık Saçlarınız Varsa Kestirin

Kırık saçlar maalesef doğal yollarla giderilemiyor sadece biraz önüne geçilebiliyor. Bunun dışında kırıkları onarma gibi bir özellik bulunmamaktadır. Saçınızda kırık olduğu sürece saçınız oldukça yavaş uzayacaktır. Bazen ortalama bir yılda uzaması gereken saç miktarının yarısında bile kalabilir saçınızın uzama miktarı. Bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız eğer en kısa zamanda bir kuaföre uğrayın. Saçınızın kırığı yoksa fakat saçınız incelmiş, yıpranmışsa ve adeta yolunmuş gibi duruyorsa tek yapmanız gereken bir şey vardır o da saçınızı dibinden kesmektir. Saçınızı kazıtmak sandığınız kadarda kötü bir şey değil. Üstelik kısa saçlar daha hızlı uzamaktadır. Bunu erkekleri saçının sürekli uzamasından da anlayabilirsiniz. Saçınız 1 ay içerisinde çekil verebileceğiniz kadar uzayacaktır. Üstelik kısa saçlılar için de bir çok saç modeli bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×