Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit Nedir?

Kadınların genel şikayetlerinden birisi olan Selülit, derinin altında düzensiz bir şekilde bulunan ve yağ birikimlerinin sonucunda oluşan bölgesel dolaşım bozukluğudur. Selülit bacak, kol ve kalça gibi bölgelerde kendini gösterebildiği gibi çeşitli alanlarda da görüldüğü olmuştur. Selülit sonucunda cildin portakal gibi görünmesi ortaya çıkmakta ve bu kişileri rahatsız etmektedir. Özellikle yaz aylarında, tatil sırasında ve ayna karşısında kendini beğenmeyen kişiler bu sorunu ortadan kaldırmak için arayış içerisine girmektedir. Selülit oluşumu kilonuza bağlı değildi    r. Selülit oluşumu birçok farklı nedene bağlıdır. Bu nedenlerden bazıları; genetik olabildiği gibi hormonlara bağlı olarak da gelişme gösterebilmektedir. İsterseniz obez olun isterseniz de çok zayıf birisi olun, selülitli bir bölgeye sahip olma olasılığınız bulunmaktadır.

Ayrıca selülit oluşumunu tetikleyen bir diğer hormon ise Östrojen hormonudur. Bu hormon kandınlık hormonu olarak da bilinmektedir. Erkeklerde de olan bu hormonun seviyesi oldukça düşüktür. Kadınlarda ise erkeklere oranla oldukça yüksektir. Östrojen hormonu selülit oluşumunu tetiklemekte ve kadınlarda bu istenmeyen görüntüleri oluşturabilmektedir. Ayrıca Östrojen hormonunun yağ birikimini kolaylaştırma ve selüliti artırma gibi etkileri de bulunmaktadır. Bu etkiler daha çok kadınlar üzerinde görülen etkilerden birisidir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Her hastalıkta olduğu gibi Selülitte de bir takım sıkıntıların ortaya çıkması için oluşum sürecinin gerçekleşmesi gerekmektedir. Öncelikle Selülitin ortaya çıkması tamamen dolaşım sistemine ve dolaşım sisteminin bozukluğu ile başlar. Dolaşım bozukluğu oluşması ile birlikte damar duvarlarında da sorunlar oluşabilmektedir. Damarların içeriğinin cilde boşalması, doku aralarında birikmesi ile birlikte doku ödemi de oluşabilmektedir. Bu oluşum sürecinin ardından da selülit olarak adlandırılan görüntü karşımıza çıkabilmektedir.

Deri altında oluşan bu ödemler ilk olarak kan ile yağ hücrelerinin bağlantısını koparmakta ve yağ hücrelerinin metabolizmasının bozulmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bazı hastalarda bağ dokusunun yapısının bozulduğu ve yağ dokusunda sertleşmeler olduğu da görülmüştür.

Selülit oluşum evresinin ilerleyen zamanlarında ise selülitlerin diğer selülitler ile birleşmesi ve daha büyük ve kötü bir görüntü oluşabilmektedir. Ayrıca eğer bu selülitler sinirlere baskı yaparsa ağrı oluşması da ihtimaller arasında yer almaktadır.

Selülit Neden Olur?

Selülit hastalığının birçok farklı nedeni bulunmaktadır. Ancak selülitin en büyük nedenleri arasında dolaşım bozukluğu gibi ciddi ve önemli nedenler bulunmaktadır. Damar, damar yapısı ve damarın içeriği ile ilgili yaşanan sorunlar sonucunda gelişmekte olan bu rahatsızlık kişileri kötü bir tablo ile karşı karşıya bırakmakta ve bazen de ağrı ile kişiyi rahatsız edebilmektedir. Öncelikle bilmenizi isteriz ki dolaşım bozukluğu, damarlarınız üzerinde tahribe yol açmak ile birlikte damalarınız içinde bulunan bir takım minerallerin, mikro düzeydeki besinlerin dışarı kaçmasına neden olmaktadır. Bu da bir takım ödemleri beraberinde getirerek cilt altında istenmeyen görüntüleri ve şikayetleri kişi ile karşı karşıya getirmektedir.

Selülitlerin başka bir sebebi ise; kadınlarda bulunan östrojen hormonudur. Bu hormon her en kadar erkeklerde de bulunuyor olsa da bu oran kadınlara göre oldukça düşüktür. Bu hormon da bir zaman sonra yağ birikimini kolaylaştırmakta ve selülit gibi kötü görüntülere yol açmaktadır. Yapılan araştırmalara göre her 100 kadından 90’ında selülit görülmektedir.

Her hastalık ve rahatsızlıkta olduğu gibi selülit de genetik olarak aktarılabilmektedir. Anne ve çocuğu arasında özel bir bağ olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Eğer annede selülit bulunuyorsa çocuğunda da selülit olma ihtimali oldukça yüksektir.

Selülitlerin sadece obez kişilerde ya da kilolu kişilerde görüldüğünü düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Selülitin kilolu kişilerde olabileceği gibi zayıf kişilerde de olması gayet normaldir. Ancak selüliti tetikleyen bazı durumlar vardır. Bu durumlardan birisi de ani kilo değişiklikleridir. Ayrıca hormonal değişiklikler de bu hastalığın ortaya çıkması için yeterli olabilmektedir. Selülitli bir vücuda ve cilde sahip olmak istemiyorsanız mutlaka beslenmenize dikkat etmeli ve tükettiğiniz gıdalara özen göstermelisiniz. Düzensiz, aşırı, az, sağlıksız ve hazır gıda tüketiyorsanız selülit olma olasılığınız oldukça yüksektir.

Karaciğerinize ve çevresindeki organlarınıza zarar vermekte olan alkol ve türevleri aynı zamanda dolaşım sisteminize de zarar verecektir. Dolaşım sisteminize verilecek olan her zarar damarlarınızı, kalbinizi ve diğer organlarınızı doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle hem kalbinizi, hem geleceğinizi hem de selülit gibi hastalıklardan korunmak istiyorsanız alkol ve türevlerini çok az kullanmalı ya da hiç kullanmamalısınız. Yapılan araştırmalara göre hareketsiz bir yaşamın da selülitlere davetiye çıkardığı saptanmıştır.

Selülit Yapan Yiyecekler ve İçecekler Nelerdir?

Doğrudan size şu içecek ve yiyecekler selülit yapar diyemeyiz. Ancak düzenli beslenmiyor, sağlıksız besleniyor, gereğinden çok hazır gıda kullanıyor ve alkol alıyorsanız selülit olma riskiniz oldukça yükselmektedir. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeli ve günlük kalori ihtiyacınızdan daha fazla kalori almamanız gerekmektedir. Ayrıca fazla kalori ve yağları yakmanız da size oldukça olumlu bir geri dönüş sağlayacaktır.

Selülit hangi bölgelerde daha çok görülür?

Selülitin daha çok kadınlarda görüldüğünü daha önce söylemiştik. Selülitlerin daha çok hangi bölgelerde görüldüğü konusuna gelecek olursak karşımıza şu veriler çıkmaktadır. Selülit en çok; basen bölgesinde, diz altı ve üstünde, ayak ve el bileğinin iç kısımlarında, sırt bölgesinde, karın bölgesinde ve uyluk kısmında görülmektedir.

Selülit Kimlerde Görülür?

Dolaşım sisteminde sorunlar olan, hızlı kilo alan ya da hızlı kilo veren, östrojen hormonu yüksek, hareketsiz ve beslenmesine dikkat etmeyen kişilerde görülür.

Selülitleri nasıl azaltabilirim?

Bu başlık oldukça önemlidir. Çünkü Selülitlerin ortaya çıkması kolay, onları ortadan kaldırmak ise çok daha zordur. Beslenmesine dikkat etmeyen, spor yapmayan, sürekli stresli bir ortamda olan ve sağlıksız bir yaşam süren kişilerde selülitler hızlı bir şekilde açığa çıkmaktadır. Ancak bu selülitleri ortadan kaldırmak için bir takım tedavileri uygulamak gerekmektedir. Bu tedavilerin yanı sıra bir takım öneriler ile birlikte selülitlerden ömür boyu kurtulmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca selülit tedavisinde kullanılan uluslararası bilinirliğe sahip olan ve dünyaca ünlü sağlık kuruluşlarından onay alan yöntemler arasında Velashape, Smoothshape gibi tedavi yöntemleri yer almaktadır. . Selülitlerin giderilmesinde bir takım masajlar hastaya uygulanmak ile birlikte vitamin, mineral ve proteinler de hastanın cildine enjekte edilebilmektedir.

Selülitlerden kurtulmak için en kolay çözüm nedir?

En kolay yöntem, polikliniğimizde size özel olarak uygulanacak olan tedavilerdir. Bu tedaviler sırasında sizler hiç ağrı çekmez, yanma hissi yaşamaz ve başarılı bir şekilde selülitlerinizden kurtulursunuz. Böylece güzel bir görünüme kısa sürede kavuşacağınız gibi ağrı yaşamadığınız içinde tedaviden psikolojik olarak etkilenmezsiniz. Uzmanlarımız size her aşamada bilgi verecek ve sizi rahatlatacaktır. Yüzlerce farklı tedaviyi başarılı bir şekilde uygulayabilen eğitimli ve uzman ekibimiz sizin her türlü ihtiyacınıza cevap verecektir.

Selülit tedavisi ağrılı bir tedavi midir?

Hayır, tedavi sırasında hiçbir ağrı hissetmesiniz. Tedaviniz sırasında mikro düzeyde iğne uçları kullanıldığı için ve hassas bir şekilde tedavi uygulandığı için herhangi bir ağrı hissetmeniz mümkün olmamaktadır. Çok hafif bir yanma hissetme ihtimaliniz vardır ancak bu da bir ihtimaldir. Cilt üzerinde kızarıklıklar olabilir ancak bu kızarıklık sizi rahatsız etmez ve uzun süre sürmez.

Diyet yaparak Selülitlerimden Kurtulabilir Miyim?

Selülitlerin kilonuza bağlı olarak oluşmadığını belirtmiştik. Yani her ne kadar zayıf olsanız da kilolu olsanız da selülitli olma ihtimaliniz vardır. Kilo ile herhangi bir orantısı olmayan bu rahatsızlığın tek yolu doğru tedaviyi uygulamak ve zamana bırakmak olacaktır. Selülitlerden kurtulmanın yolu onu ortadan kaldıracak özel tedaviyi uygulamaktan geçer.

Tedavi etkisini ne kadar gösteriyor?

Tedavinin etkisini birçok farklı etkene bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. En büyük etken sizin beslenme şekliniz, spor yapıp yapmadığınız, hazır gıdaları ne kadar tükettiğiniz ve hareketiniz olmaktadır. Yapılan tedavi normal şartlarda en az 6 ay etkisini göstermektedir. Ancak siz tedaviden sonra hareketsiz bir yaşamı tercih eder, sürekli hazır gıda tüketir ve spor yapmazsanız selülitler tekrar gün yüzüne çıkar. Ancak tam tersine spor yapar, hazır gıda tüketmez ve hareketli bir yaşam biçimini tercih ederseniz sonsuza dek selülitlerden kurtulmanız daha kolay ve mümkün olacaktır.

Selülit Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Selülit tedavisinde kullanılan tüm cihaz ve aletlerin uluslararası sağlık örgütleri ve kuruluşları tarafından tüm onayları bulunmaktadır. Kurumumuzda tedavi amaçlı kullanılan ve vücudunuz ile bire bir temas halinde olan tüm cihazlar, aletler ve aparatlar kişiye özel olarak kullanılmaktadır. Ayrıca tedavi başlamadan önce tüm sterilizasyon kurallarına uyulmakta ve ona göre hareket edilmektedir. Sağlığınızı tehdit edecek hiçbir hareket ekibimiz tarafından yapılmamaktadır. Cihazların ve aparatların onaylı olması, kişiye özel aparat kullanıyor olmamız ve tüm aletlerimizi mikro organizmalardan uzak tuttuğumuz için biraz maliyet olarak artış olsa da tedavimizin fiyatları diğer birçok kuruma göre size uygun gelecektir. Fiyatlarımızı birçok farklı faktör etkileyebilmektedir. Tedavinizin kaç seansta biteceği, tedavinizin işleyişine ek olarak kullanılacak malzeme ve ürünlerin maliyeti gibi ek ücretler de fiyatı etkileyebilmektedir. Tüm seans bilgileri, tedavinizin işleyişi ve diğer bilgiler sizlere uzman ekibimiz tarafından aktarılacaktır. Bu konuda herhangi bir korku, endişe ve heyecanınız olmasına gerek yoktur.

Selülit Tedavisi Yaptıranların Yorumları?

Kliniğimizde muayenesini olan kişilere tedavi çizelgesi çıkarılır ve bu tedavi çizelgesi kişilere başarılı bir şekilde uygulanır. Sorunun büyüklüğüne göre; seans sayısı değişiklik gösterebileceği gibi tedavinin kesin sonuç verme ihtimalinde de artış gözükebilmektedir. Selülit birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıktığı için ilk önce hastalığın neden kaynaklandığını bulmak oldukça önemlidir. Hastalığın neyden kaynaklandığını uzman hekimlerimiz sorunsuz bir şekilde bulduktan sonra da tedaviye geçilerek hastaların cildi tedavi edilmektedir.

Selülit sorunu ile tarafımıza gelen birçok hasta kurumumuzdan mutlu bir şekilde ayrılarak bize geri dönüşlerde bulundu. Yapılan geri dönüşler incelendiği takdirde birçok farklı selülit tedavisini gerçekleştirdiğimiz ve hiçbir hata yapmadığımız açıkça görülmektedir. Sizlerde eski hastalarımız ile görüşerek ne kadar uzman olduğumuzu, hastalarımıza ne kadar olumlu ve ılımlı yaklaştığımızı, ağrısız bir tedavi sunduğumuzu, maliyeti çok düşük bir tedavi sunduğumuzu, seanslar arasında geçen süreyi doğru hesapladığımızı, alet ve aparatların temizliğini sağladığımızı ve tedavinin verimli olduğunu görebilir ve öğrenebilirsiniz. Sizin en önemli varlığınız olan sağlığınızı bizlere emanet ederek sorunsuz ve başarılı bir şekilde sorunlardan kurtulmanız mümkün olabilecektir.

Sizlerde hızlı, başarılı ve sorunsuz bir şekilde cilt sorunlarınızı çözmek için tarafımıza ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan ve sorunlarınızı çözmekten oldukça mutlu olacak ve gurur duyacağız. Fiyat almak için uzmanlarımız ile görüşme yapabilirsiniz.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

×