Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

  Soğuk Lipoliz ile Bölgesel İncelme – Bölgesel Zayıflama

  Medikal estetik tedaviler içerisinde kullanılan yeni nesil teknolojik sistemler ve yöntemler ile herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek kalmadan diyet ve egzersiz programlarından etkili sonuç alınamayan dirençli bölgesel yağlanma problemlerini gidermek mümkündür. Bu amaçla geliştirilen ve kullanılan Soğuk Lipoliz, bölgesel yağlanma probleminde üstün başarı etkileri ile depo yağların parçalanmasını sağlayarak şikayete neden bölgesel kilo problemini ortadan kaldırmaktadır.

  Yüksek soğutma gücünün kullanıldığı bu teknoloji cilt ve cilt altı dokulara zarar vermeden yalnızca yağ hücrelerini dondurarak etki eden bir sistemdir. Bu nedenle genel olarak yağ dondurma uygulaması olarak adlandırılmakta ve yağ hücrelerinin belirli derecede soğutulması ile etki mekanizmasını harekete geçirmekte ve soğuk etkisi ile parçalanan yağ hücrelerini bölgeden uzaklaştırmaktadır.

  En etkili zayıflama yöntemlerinden biri olarak tercih edilen bu ileri teknolojik sistem ile bölgesel incelme tedavisi öncesinde yağlanma derecesinin incelenmesi, yağlanma şikayetinin olduğu bölgelerin tespiti ve özelleştirilmiş tedavi planının oluşturulması için ücretsiz muayenemizden yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz

  Bölgesel yağlanma tedavileri içerisinde kullanılan cihazlar ve lipoliz hakkında soru ve görüşlerinizi iletmek, ücretsiz muayene için randevu talebinde bulunmak veya Soğuk Lipoliz fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan iletişim formunu kullanabilirsiniz.

  Velashape
  BENZER TEDAVİLER
  Velashape
  Velashape vücut şekillendirme, bölgesel zayıflama, sıkılaşma sağlamak ve selülit problemlerini hafifletmek için tercih edilen yeni nesil teknolojidir.

  Soğuk Lipoliz Etki Mekanizması Nasıl Çalışır?

  Cilt altındaki yağ hücrelerini hedef alan bu sistem, söz konusu yağ hücrelerinin eliminasyon noktasına kadar dondurulması prensibi ile çalışmaktadır. Cilt altındaki yağ hücrelerini hassasiyet ve kontrollü bir şekilde dondurulması esnasında, dondurulan bu yağ hücreleri büzülmekte ve daralmaktadır. Bu etki sonrasında dondurulan yağ hücreleri vücut tarafından işlenmekte ve ölü yağ hücreleri bölgeden uzaklaşmaktadır.

  Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

  Basen, kalça, sırt, kollar, bacaklar, göbek ve gıdı gibi yağlanma problemlerinin sıklıkla görüldüğü vücut bölgelerine uygulanabilen Soğuk Lipoliz tedavisi, bölgeye bir pedin serilmesi ile aplikatör yerleştirilmektedir. Sistem başlığı altına yerleştirilen bu ped, cilt yüzeyinin soğuk yanıklarından korunması ve sistem başlığının yağ dokusunu direkt olarak hedef almasını sağlamaktadır.

  Tedavi esnasında eplikatör, vakumlama özelliği ile yağ dokusunu içerisine doğru çekerek dondurma işlemine başlamaktadır. Bu vakum etkisi ile yağ hücrelerini daha kolay emmektedir. -5 dereceden -10 dereceye kadar soğutma özelliği bulunan bu sistem başlığı ile yağ dokusu soğutucu tabakalara temas etmekte ve tedavinin etki mekanizması çalışmaya başlamaktadır.

  Dondurma ve parçalama işlemini bir şok etkisi ile harekete geçirin bu tedavi yağların deforme edildiği süre boyunca devam etmekte ve işlem süresi sonrasında sistem başlığı ve ped bölgeden alınarak tedavi sonlandırılmaktadır.

  Kimler Soğuk Lipoliz Tedavisi Yaptırabilir?

  Bölgesel yağlanma şikayetlerine neden olan depo yağların neden olduğu vücut problemlerinden şikayetçi olan; bölgesel kilo ya da yağlanma şikayetlerinden egzersiz, diyet ve beslenme programları ile olumlu yanıt alamayan tüm kadın ve erkeklere uygulanabilir özelliğe sahiptir.

  Soğuk Lipoliz Seans Süresi ve Seans Aralıkları

  Soğuk Lipoliz seans süreleri ve seans aralıkları yağlanma derecesine ve tedavi alanının genişliğine göre kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak seans süresi ortalama 45 ila 60 dakika süren bir işlemdir. Tek seans uygulanan tedavi, birden fazla bölgesel yağlanma şikayeti olan kişilere 2 ya da 3 seanslar halinde uygulanabilmektedir. Seans aralıkları ise; 6 – 8 hafta arasında değişmektedir.

  Soğuk Lipoliz Tedavisi Sonrası Görülen Etkiler

  Uygulama sonrasında ilk etkiler 10 ila 15 gün sonrasında kendini göstermektedir. Soğuk Lipoliz tedavisi sonrasında ortalama 1 ay gibi bir süre içerisinde parçalanan yağ dokuları bölgeden uzaklaşmakta, 3 ay içerisinde de ideal forma ulaşılabilmektedir. İyileşme sürecinin minimal olduğu bu tedavi ile tedavi bölgesinde ortalama 2 ila 8 cm arasında incelme elde edilmektedir. Bununla birlikte yağ oranında %20 ila 40 oranında azalmalar gözlemlenmektedir.

  Soğuk Lipoliz Yan Etkileri

  Cilt ve cilt altı dokuları üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu tedavi esnasında harhangi bir yan etki, ağrı ya da acı duyulmamaktadır. Yalnızca tedavi bölgesinde kontrollü ve hassas soğutmaya bağlı olarak uyuşma, kızarıklık ya da ağrı durumu gelişebilmektedir. Bu durumlar tedavi sonrasında görülmesi beklenen etkiler olmakla birlikte; birkaç hafta içerisinde hafifleyerek etkisini kaybetmektedir.

  Fiyat Teklif ve Randevu Formu
  Soğuk Lipoliz Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

   ZİYARETÇİ YORUMLARI

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   BİR YORUM YAZIN

   Call Now Button
   ×