Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak Mantarı

Tıpta demotofit adı verilen tek hücreli canlıların tırnağa yerleşerek burada hasar oluşturmasına tırnak mantarı denmektedir. Pek çok kişide sıkça rastlanılan tırnak mantarı genellikle ayak başparmağında oluşurken el tırnaklarında da görülebilmektedir. Tırnak mantarı oluşan tırnaklarda meydana gelen değişimler tırnağın kalınlaşması, sararması, tırnağın alt kısmında oyulma ve hatta tırnağın deriden ayrılması gibi durumlar meydana gelmektedir.

Nasır Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Nasır Tedavisi
Nasır Tedavisi lazer teknolojisi ile tekrarlayan, derin ve şiddetli ağrılara neden olan nasırların tedavi edilerek ortadan kaldırıldığı cilt tedavisidir.

Tırnak Mantarı Neden Oluşur?

Tırnak mantarı ayak başparmağında sıkça meydana gelen ve bulaşıcı olan bir hastalıktır. Tırnakların yapısında ve şeklinde bozulmalara yol açan tırnak mantarının oluşmasında bir takım nedenler yer almaktadır. Tırnak mantarına neden olan faktörler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Uzman kişiler ve steril olmayan ortamlarda yapılmayan pedikür ve manikür
  • Sivri uçlu ve dar ayakkabı kullanımı
  • Spor salonu, havuz veya sauna gibi ortak kullanım alanları
  • Ortak kullanılan çorap, ayakkabı veya tırnak makası
  • Tırnağa alınan darbe ve yaralanmalar
  • Ayakların ıslak veya nemli kalması

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı tedavi edilmediği takdirde tırnakta kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Estetik görünüm dışında ayaklarda deri kalınlaşması, kötü kokuya ve tırnakların dökülmesine neden olabilmektedir. Tırnak mantarı kişilerin uzun süre ayakta kalmasına, ayakkabı giydiklerinde zorlanmasına ve hatta acı çekmelerine neden olmaktadır.

Tırnak Mantarı Tedavisi içerisinde uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Ağız yoluyla alınan ilaçlar, kremler veya spreyler tırnak mantarı tedavisinin sürecini oldukça uzatırken, etkili ve başarılı sonuçlar elde edilememektedir. Tırnak mantarı tedavisinde son yıllarda uygulanan ve en etkili tedavi Lazer tedavisi yöntemi ile sağlanmaktadır.

Kliniğimizde uygulamış olduğumuz lazerle tırnak mantarının tedavisi için ücretsiz ön muayenemizden yararlanabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formu üzerinden Tırnak Mantarı Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer ile Tırnak Mantarı Tedavisi öncesinde hastaların ayak temizliğini yapmaları ve var ise ojelerini çıkartmaları gerekmektedir. işlem öncesinde hastalara lokal anestezi uygulanmamaktadır. Lazer tedavisi esnasında tırnak ve tırnak yatağı lazer ışınları ile ısı tahribatına uğratılarak mantarların yok edilmesi amaçlanır.

İşlem sırasında hastaların tırnaklarında ısınma ve hafif bir sızı hissetmeleri muhtemeldir. Fakat tedavi sırasında uygulanan soğuk hava işlemin konforlu bir şekilde geçmesini sağlayacaktır. Lazer tedavisi sonrasında hastalar sosyal yaşamlarına kolaylıkla dönebilmektedir. İşlem sonrasında hastaların oje sürmesinde, manikür veya pedikür yaptırmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Lazer ile Tırnak Mantarı Tedavisi Seans Süresi ve Aralığı

Tırnak Mantarı Tedavisi işlemlerinde seans süreleri kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Kişilerde oluşan tırnak mantarının ne derece ilerlediği, kliniğimizde yapılan ön kontrol esnasında değerlendirilerek kişiye uygun bir seans programı oluşturulmaktadır. Genel olarak tırnak mantarı tedavisi için 4-6 seans tedavi uygulanmakta ve her seans arasında 3-6 hafta ara verilmesi gerekmektedir.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Tırnak mantarı tedavisi genellikle ilaç kullanamayan veya ilaç kullanmasına rağmen başarılı sonuç elde edemeyen herkese rahatlıkla uygulanabilmektedir. Lazer yöntemiyle tırnak mantarı tedavisi hem daha kısa sürede hem de etkili bir şekilde tedavi edilmiş olacaktır.

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisinin Avantajları

Kliniğimizde sıkça uyguladığımız Lazer ile Tırnak Mantarı Tedavisi avantajları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Hem yaşlılarda hem de çocuklarda güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.
  • Karaciğer hastalığı bulunan veya emzirme döneminde olan kişilerin ilaç kullanamamasından dolayı lazer yöntemi tercih edilir.
  • Mantar haplarını kullanamayan kişilerde lazer yöntemi kolaylıkla tercih edilir.
  • Tek tırnakta oluşan tırnak mantarının tedavisinde kolaylık sağlar.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Tırnak Mantarı Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×