Size bir telefon kadar yakınız
0312 419 00 50
Dil Seçin
trende

Yara İzi Tedavisi

Yara İzi Tedavisi

Yara İzi Tedavisi Nedir?

Birçok kişi yaşam içerisinde ameliyat veya kaza geçirebilmektedir. Özelikle ameliyat esnasında vücuda kesi atılmakta veya kaza sonucunda vücut kesici bir aletle darbe alabilmektedir. Vücuda atılan kesiler veya alınan darbeler, iyileşme tamamlandıktan sonra keloid ya da skarlara neden olmaktadır. Keloid vücutta oluşan kesilerin iyileşme süreci ardından vücutta sert ve kabarık bir iz bırakmasıdır.

Skar ise genellikle ameliyat sırasında atılan kesilerden sonra vücutta kalan ameliyat izi ve şekil bozukluğu olarak tanımlanmaktadır. Vücutta oluşan skar ve keloidler sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmese de estetik görünüm açısından kişileri olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Yanık İzi Tedavisi
BENZER TEDAVİLER
Yanık İzi Tedavisi
Yanık İzi Tedavisi cilt dokusunda yanık sonrası oluşan izin lazer ışını ile kontrollü ısı ve hasar oluşturularak yok olmasını sağlayan tedavidir.

Ameliyat İzi Ve Yara Tedavisi

Ameliyat ve Yara İzi, insanların sağlıklarını etkileyen bir unsur olmasa da estetik görünüm açısından hoş bir görüntü oluşturmazlar. Bu nedenle çoğu kişi, sonradan meydana gelen ameliyat ve yara izlerinden kurtulmak istemektedir. Ameliyat ve yara izi tedavisinde en çok tercih edilen ve en etkili yöntem ise Lazer Tedavisidir.

Kliniğimizde uygulamış olduğumuz Yara İzi Tedavisi için kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak ön kontrol gerçekleştirebilirsiniz. Yapılacak ön kontrol esnasında, ameliyat ve yara izinin durumu analiz edilerek, izlerin yok edilmesinde tercih edilecek en doğru Lazer yöntemi belirlenebilir ve tedavi planlaması yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak  Yara İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Lazerle Yara İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda Lazer yöntemiyle cilt lekesi, cilt yenileme ve cilt gençleştirme gibi pek çok alanda başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Yara İzi Tedavisi içerisinde lazer yöntemi sıklıkla tercih edilmektedir.  Lazer yöntemi esnasında uygulanan yüksek dalga boyu sayesinde, ameliyat ve yara izleri derin ve belirgin olsalar dahi ortaya çıkan sonuçlar oldukça başarılıdır.

Lazerle ameliyat ve yara izi tedavisi kısaca, dermis ve epidermis yani cildin hem üst hem de alt tabakasında kontrollü bir hasar meydana getirerek, cildin kendi kendini yenileme mekanizmalarını etkilemek ve iyileşme sürecini başlatmaktır. Bu sayede cilt üzerinde oluşan istenmeyen ameliyat ve yara izleri kısa sürede yok edilmektedir. Lazer yönteminin sıkça tercih edilmesinin nedeni ise yan etkilerinin yok denecek kadar az olmasıdır.

Lazerle Yara İzi Tedavisi Seans Süresi ve Sayısı

Kliniğimizde yapılan ücretsiz ön muayene sırasında, ameliyat izi ve yara analizi yapılarak, tedaviye uygun lazer yöntemi ve gerekli seans süresi önceden belirlenmektedir. Ayrıca lazer yöntemiyle uygulanan tedavilerde seans süreleri kişilerde var olan soruna ve amaca göre değişkenlik gösterebilmektedir. Lazerle Yara İzi Tedavisi seansları genel olarak 4 seansta gerçekleşmektedir. Seanslar 3-4 hafta aralıklarla devam etmektedir.

Lazerle Yara İzi Tedavisi Sonrası

Lazer yöntemiyle tedavi edilen ameliyat izi ve yara bölgesinde, lazer yapılan bölgede kabuklanma, soyulma ve ödem görülebilmektedir. Fakat tüm bu etkiler 1 hafta içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Lazer tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tedavi edilen bölgenin güneş ışınlarından korunması gerektiğidir.

Dolayısıyla tedavi edilen bölgeye yüksek faktörlü güneş koruyucusu uygulanması gerekmektedir. Ayrıca bölgenin devamlı olarak nemlendirilmesi de iyileşme sürecinde etkili olacaktır. Bunun dışında lazer işlemi sonrasında hastaların sosyal yaşama dönmelerinde hiçbir sorun bulunmamaktadır.

Estetik görünüm açısından olumsuz bir görünüm oluşturan ameliyat izi ve yara tedavisi için kliniğimizin ücretsiz ön muayene fırsatından yararlanarak, sorununuza uygun bir lazer yöntemiyle tedavinizin planlamasını yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan iletişim formundan Yara İzi Tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve Yara İzi Tedavisi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fiyat Teklif ve Randevu Formu
Yara İzi Tedavisi Hakkında Detaylı Bilgi ve Fiyat Teklifi Almak İçin Lütfen Aşağıdaki Formu Doldurunuz Uzmanlarımız Size En Kısa Sürede Dönüş Yapacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now Button
×